Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Inwestycja przekształci fabrykę MINI w Oxfordzie w całkowicie elektryczny zakład produkcyjny od 2030 roku. Produkcja dwóch nowych elektrycznych modeli - 3-drzwiowego MINI Cooper i MINI Aceman - rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w 2026 roku.

BMW Group ogłosiło nową inwestycję o wartości ponad 600 milionów funtów w fabryki MINI w Oksfordzie i Swindon. - Dzięki tej nowej inwestycji rozwiniemy fabrykę w Oksfordzie do produkcji nowej generacji elektrycznych MINI i wyznaczymy ścieżkę dla produkcji samochodów wyłącznie elektrycznych w przyszłości- mówi Milan Nedeljković, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję.

Fabryka w Oksfordzie przygotowuje się do budowy dwóch nowych w pełni elektrycznych modeli MINI od 2026 r., 3-drzwiowego MINI Cooper i kompaktowego crossovera MINI Aceman. Do 2030 r. wielkość produkcji będzie wyłącznie elektryczna, a od 2000 r. BMW Group przeznaczy ponad 3 mld funtów na zakłady w Swindon, Hams Hall i Oksfordzie.

Rozwój ten jest wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii i pomoże zabezpieczyć miejsca pracy w zakładzie produkcyjnym w Oksfordzie oraz w zakładzie tłoczenia karoserii w Swindon.

Sekretarz ds. biznesu i handlu, Kemi Badenoch, powiedziała: -Ta decyzja jest wielkim wotum zaufania dla brytyjskiej gospodarki i pracy rządu, aby zapewnić dalszą siłę naszego wiodącego na świecie sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać inwestycję BMW Group, która zapewni wysokiej jakości miejsca pracy, wzmocni nasze łańcuchy dostaw i pobudzi wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii -

Oxford pozostanie domem MINI.

Fabryka w Oksfordzie obchodziła w tym roku 110. rocznicę powstania. Od 2019 r. z powodzeniem produkuje obecne MINI Electric, które jest w pełni zintegrowane z linią produkcyjną konwencjonalnych modeli (ICE).
Stefanie Wurst, szefowa marki MINI, mówi: - MINI zawsze było świadome swojej historii - Oxford jest i pozostaje sercem marki. Cieszę się, że dwa nowe, w pełni elektryczne modele MINI - MINI Cooper i MINI Aceman - są również produkowane w Oksfordzie, potwierdzając tym samym naszą drogę do w pełni elektrycznej przyszłości. Utrzymujący się wysoki popyt na nasze lokalnie bezemisyjne pojazdy pokazuje otwartość globalnej społeczności MINI na elektromobilność, którą będziemy w stanie optymalnie obsługiwać, również dzięki Oksfordowi -

MINI przyspiesza w kierunku pełnej elektryfikacji dzięki nowej linii modeli i ulepszonej sieci produkcyjnej.

Zakład MINI w Oksfordzie produkuje obecnie MINI 3-drzwiowe, MINI 5-drzwiowe, MINI Clubman i MINI Electric. Od 2024 r. zakład rozpocznie produkcję nowej generacji 3-drzwiowego MINI i 5-drzwiowego MINI z silnikami spalinowymi, a także nowego kabrioletu MINI, zanim w 2026 r. dołączą do nich nowe w pełni elektryczne pojazdy - 3-drzwiowy MINI Cooper i MINI Aceman.
W perspektywie średnioterminowej fabryka osiągnie zdolność produkcyjną około 200 000 samochodów rocznie, przy czym pojazdy z silnikami spalinowymi i akumulatorami elektrycznymi będą początkowo budowane na tej samej linii produkcyjnej. Od 2030 r. fabryka w Oksfordzie będzie produkować wyłącznie całkowicie elektryczne modele MINI.

Za kilka tygodni w zakładach BMW Group w Lipsku rozpocznie się produkcja nowego MINI Countryman. Ten większy crossover w ofercie MINI będzie oferowany zarówno z napędem wyłącznie elektrycznym, jak i silnikami spalinowymi.

Produkcja nowej generacji całkowicie elektrycznego 3-drzwiowego MINI Cooper i MINI Aceman rozpocznie się w Chinach. Nowy zakład produkcyjny w Zhangjiagang w prowincji Jiangsu powstanie w oparciu o spółkę joint venture z Great Wall Motor. Eksport rozpocznie się na początku 2024 roku.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
QualityHUB24
Etyfol
Takoni Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.