Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
hankook_logoProducent opon klasy premium ogłosił plany rozbudowy polegające na stworzeniu nowej jednostki produkcyjnej wytwarzającej opony do pojazdów ciężarowych w Rácalmás, na Węgrzech.

Prace mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2018 r. Według przewidywań produkcja ogumienia ma ruszyć około 2 lata później. Inwestycja o wartości około 290 mln EUR to już czwarta rozbudowa w historii europejskiego zakładu przedsiębiorstwa otwartego w 2007 r. Będzie on odgrywał kluczową rolę w długoterminowej strategii firmy Hankook Tire, pomagając sprostać zapotrzebowaniu na europejskim rynku oryginalnego wyposażenia, jak i w sektorze opon zapasowych do autobusów i pojazdów ciężarowych.
csm 20180323_Hankook_announces_expansion_plans_for_its_European_factory_d7df4cb131
Fabryka na Węgrzech odgrywa kluczową rolę w europejskiej strategii firmy Hankook. Jest to jedyny zakład produkcyjny przedsiębiorstwa w regionie. Z tego względu odpowiada za zaspokajanie zapotrzebowania na rynku opon na całym kontynencie. Według przewidywań czwarty etap rozbudowy będzie opiewał na około 290 mln EUR. W wyniku tej inwestycji powstanie mniej więcej 150 miejsc pracy. Zakład będzie mógł wytwarzać rocznie ponad 550 tys. opon do autobusów i pojazdów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Z uwagi na skalę inwestycji fabryka w Rácalmás znajduje się wśród największych pracodawców i najważniejszych podmiotów gospodarczych na Węgrzech, jednocześnie utrzymując wizerunek wysokiej klasy obywatela korporacyjnego.

Od czasu wmurowania kamienia węgielnego w lipcu 2006 r. zakład jest stale rozbudowywany i modernizowany. Ostatnie zmiany pozwoliły zwiększyć zdolność produkcyjną do ponad 55 tys. opon dziennie. Przekłada się to na nawet 19 milionów opon rocznie dostępnych w prawie 900 rozmiarach i modeli. Ogumienie to przeznaczone jest do samochodów osobowych, SUV i dostawczych. Od pierwszego etapu inwestycji zdolności produkcyjne zwiększono już 3,5 raza, zachowując przy tym doskonałą jakość procesów. Świadczą o tym liczne umowy na dostawę oryginalnego wyposażenia na potrzeby popularnych marek motoryzacyjnych, takich jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda czy VW.

W ostatnich dziesięciu latach przedsiębiorstwo umocniło także swoją pozycję w segmencie autobusów i pojazdów ciężarowych o średniej i dużej masie w Europie. W 2014 r. koncern Mercedes-Benz wybrał firmę Hankook jako dostawcę oryginalnego wyposażenia, w ślad za nim poszedł MAN w 2015r., a następnie SCANIA w 2016. Od 2013 r. przedsiębiorstwo dostarcza również ogumienie firmie Schmitz Cargobull, największemu producentowi naczep w Europie. Obecnie opony do pojazdów ciężarowych oferowane przez firmę Hankook Tire na rynku europejskim pochodzą głównie z jednej z fabryk w Korei Południowej. Ponieważ zaobserwowano znaczący i trwały wzrost popytu na przestrzeni lat, podjęto decyzję o stworzeniu europejskiego zakładu produkującego opony do autobusów i pojazdów ciężarowych. Powstanie on w fabryce firmy mieszczącej się na Węgrzech. Budowa ma rozpocząć się w czerwcu 2018 r. Według przewidywań produkcja w nowej jednostce rozpocznie się około czerwca 2020 r.

„Jako strategiczny partner wielu wiodących producentów pojazdów, firma Hankook Tire zasłynęła w świecie za sprawą pierwszorzędnych technologii i wysokiej klasy opon w segmencie samochodów osobowych i SUV, a od kilku lat również w segmencie autobusów i pojazdów ciężarowych o średniej i dużej ładowności”, wyjaśnił Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe. „Zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost popytu na nasze opony do autobusów i pojazdów ciężarowych na rynku europejskim. Mamy nadzieję, że dzięki jednostce powstającej na Węgrzech wkrótce będziemy mogli zaspokoić rosnące potrzeby naszych klientów”.
Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

W piątek w zakładach należących do zakładu Fiata we Włoszech doszło do strajków zorganizowanych przez związek zawodowy FIOM, informują włoskie media.

W Melfi około tysiąca osób protestowało przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu trzech związkowców.

W innych zakładach strajki związane były z niewypłaceniem w lipcu premii produkcyjnej. Według FIOM w zakładzie nadwozi i fabryce Fiat Powertrain w Mirafiori od swoich miejsc pracy odeszło 70 proc. pracowników. W ocenie natomiast Fiata w proteście wzięło udział ok. 18 proc. pracowników zakładu karoserii i 26 proc. w Powertrain.

Do protestów, według FIOM dołączyło 80 proc. pracowników fabryki Iveco w Brescii i 250 osób z pierwszej zmiany w zakładzie Iveco w Pregnana Milanese. W Bari w Magneti Marelli miało uczestniczyć 90 proc. załogi.

Fiom ocenia, że w zakładzie w Cassino w strajku wzięło udział 60 proc. zatrudnionych. Całość akcji protestacyjnej związek ocenia jako swój sukces. Inaczej na protesty patrzy związek CISL. Ocenia, że zakończyły się one fiaskiem, ponieważ według ich oceny np. w Melfi do protestów nie przyłączyło się 80 proc. zatrudnionych.

0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.