Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Producent opon klasy premium, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Mimo globalnego spowolnienia gospodarczego dane te stanowią najlepszy wynik od czasu założenia firmy Hankook Tire - sprzedaż wzrosła o 6,5% rok do roku, a zysk operacyjny o 88,1%. Wynik ten umacnia pozycję firmy jako znaczącej globalnej marki premium. W czwartym kwartale 2023 r. sprzedaż wyniosła 2 232,0 mld KRW (ok. 1 570,2 mln EUR), a zysk operacyjny 492,4 mld KRW (ok. 346,4 mln EUR).

Silna pozycja firmy Hankook Tire pod kierownictwem prezesa Hyunbum Cho jest wynikiem wdrożenia strategii marki premium oraz zrównoważonych, proaktywnych inwestycji w badania mające na celu dostosowanie się do przyszłych trendów związanych z mobilnością.

Bezprecedensowe w historii firmy Hankook wyniki finansowe wynikają częściowo z ekspansji marki iON – pierwszej na świecie kompletnej serii opon przeznaczonych wyłącznie do pojazdów elektrycznych. Wysokie notowania firmy opierają się również na rozszerzeniu asortymentu opon do samochodów sportowych i globalnych marek samochodów premium, a także na wzroście sprzedaży opon do samochodów osobowych o średnicy 18 cali i większej, co pozwoliło osiągnąć nowy poziom dywersyfikacji w portfolio produktów wysokiej jakości.

Ponadto utrzymanie konkurencyjnego poziomu cen, mimo spadku kosztów surowców takich jak kauczuk syntetyczny i sadza, a także kosztów frachtu morskiego, przełożyło się na wzrost wyniku finansowego.

Od czasu wprowadzenia opon iON na rynek światowy, firma Hankook stale rozszerza swoją sprzedaż i ofertę produktową. Firma jest również wyłącznym partnerem technicznym i dostawcą opon na potrzeby wiodącej na świecie serii wyścigów samochodów elektrycznych, Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Dzięki innowacyjnej, wysoce wyspecjalizowanej technologii, która była opracowywana przez wiele lat i która została zastosowana jeszcze przed powszechnym wprowadzeniem na rynek pojazdów elektrycznych, firma Hankook jest liderem na globalnym rynku opon do pojazdów elektrycznych.

Jako światowy lider branży, firma Hankook ugruntowała swoją pozycję producenta opon klasy premium, oferując około 250 typów opon jako oryginalne wyposażenie dla 40 światowych marek samochodów, takich jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche i Tesla.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WOLMOT Sp. z o.o.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
EMTECH IPH Group
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
PW TYREX Sp. z o.o.
Kempny Komponenty