1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
Aalberts
CABKA
VIA
Gotec
Sigfox
Johnson Matthey poinformował, że wycofuje się z działalności związanej z wytwarzaniem materiałów katodowych o wysokiej zawartości niklu (eLNO), głównie dla przemysłu motoryzacyjnego.

"Po dokładnym przeglądzie i przed osiągnięciem krytycznych punktów inwestycji doszliśmy do wniosku, że potencjalny zwrot z działalności w zakresie materiałów do akumulatorów nie będzie wystarczający, aby uzasadnić dalsze inwestycje. Popyt na materiały akumulatorowe rośnie, podobnie jak konkurencja ze strony alternatywnych technologii i innych producentów.", czytamy w wydanym komunikacie. "W ostatnich miesiącach, gdy Johnson Matthey badał partnerstwa strategiczne, stało się również jasne, że nasza kapitałochłonność jest zbyt wysoka w porównaniu z innymi, bardziej ugruntowanymi, tanimi producentami, działającymi na dużą skalę."

W związku z tym zarząd Johnson Matthey postanowił sprzedać całości lub części tej działalności z ostatecznym zamiarem wyjścia z tego sektora. Firma chce skupić się na innych obszarach, takich jak technologie wodorowe.

Od 2020 roku trwa budowa fabryki w Koninie. Fabryka miała stać się pierwszym na świecie zakładem produkcyjnym tlenku litowo-niklowego (eLNO®). Zakład o początkowych mocach produkcyjnych wynoszących 10 000 eLNO® miał zostać otwarty do końca 2021 roku. Zakład miał zatrudniać około 200 pracowników. Wartość inwestycji szacowano na 1 mld złotych.

W październiku 2019 roku inwestycji przyznano rządowy grant w wysokości 42 mln złotych. W 2020 roku Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz niemiecki KfW IPEX-Bank udzieliły pożyczki na łączną sumę 135 mln euro na zakład budowany w Koninie.

Co po ogłoszeniu decyzji Johnson Matthey mówią władze Konina? - Dyrekcja przekazał nam, że nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnego kupca, który będzie chciał dalej rozwijać ten projekt w Koninie. Szansa na to, że ta inwestycja zostanie opuszczona, jest praktycznie zerowa. Takie mamy deklaracje, także jesteśmy na bieżąco w kontakcie z dyrekcją Johnson Matthey - powiedział dla TVP3 Poznań wiceprezydent miasta Paweł Adamów.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Plastoplan Polska Sp. z o.o.
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Shot Blasting Sp. z o.o.