VIA
W 2022 roku w fabryce Kia Slovakia w Żylinie zostało wyprodukowanych 311 tys. samochodów. To o 1,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Ponad połowa (57 proc.) zeszłorocznej produkcji przypadła na model KIA Sportage.

Pozostała część stanowił KIA Ceed w czterech wersjach nadwoziowych (Ceed, Ceed_SW, ProCeed i XCeed).

- W 2022 roku do naszego portfolio produkcyjnego dołączyła wersja hybrydowa plug-in modelu Sportage. Około 30 proc. produkowanych tu pojazdów to auta  zelektryfikowane - hybrydy i hybrydy typu plug-in (HEV, PHEV). W bieżącym roku będziemy kontynuować inwestycje mające na celu zwiększenie wydajności produkcji, zmniejszenie zużycia energii i ogólną poprawę naszej konkurencyjności - powiedział Roman Kraľovanský, wiceprezes działu produkcji.

Samochody z Żyliny trafiają do ​​ponad 80 krajów świata, ale głównie do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Polski i Francji.

Ponadto w 2022 roku w Kia Slovakia wyprodukowano ponad 460 tys. silników w dwóch halach produkcyjnych silników. W porównaniu rok do roku nastąpił wzrost o ponad 3 proc. Połowa jednostek napędowych została zamontowana w samochodach wyprodukowanych na miejscu. Pozostałe 47 proc. trafiło do siostrzanego zakładu Hyundai Motor Manufacturing Czech w Noszovicach. Zdecydowaną większość z nich (88 proc.) stanowiły jednostki benzynowe.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotivr CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SpecialTech
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
GREG-PLAST
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.