Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Tydzień po rozpoczęciu zakończył się strajk w koreańskiej fabryce opon Nexen Tyre w Žatecu. Związkom zawodowym udało się wyegzekwować znaczną część stawianych żądań.

Dzięki zawartemu porozumieniu wynagrodzenia wzrosną od 1 marca 2023 r. o 8 proc. Oczekiwana jest również rekompensata finansowa za brak poniesienia płac w 2022 rok i pierwszych trzech miesiącacg tego roku, w wysokości 20 tys. koron. Omówione zostaną pozostałe punkty układu zbiorowego, który zgodnie z umową powinien zostać podpisany najpóźniej do końca marca.

Strajk w Nexen Tire rozpoczął się we wtorek, 31 stycznia, demonstracją przed fabryką. Protes  był kontynuowany przed ambasadą Korei Płd. w Pradze. Koreański producent próbował obsadzić stanowiska strajkujących, proponując wyższe płace. W związku z tym związek zawodowy zwołał kolejną demonstrację przed fabryką Nexen Tire w poniedziałek 6 lutego.

Zakończenie strajku jest warunkowe. Jeśli firma nie dotrzyma zapisów zawartego porozumienia, pracownicy mają ponownie zastrajkować.

Fabryka w Žatecu została uruchomiona w sierpniu 2019 roku. Obecnie zatrudnia około 1,2 tys. pracowników.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etisoft Sp. z o.o.
K2ROBOTS
Galwanizer Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
GREG-PLAST
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.