Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
AMSTERDAM, HONG KONG – Stellantis N.V. i Leapmotor ogłosiły 14 maja 2024 r., że obie firmy uzyskały wszystkie wymagane zezwolenia na utworzenie Leapmotor International B.V., spółki joint venture 51/49, kierowanej przez Stellantis.

Zespół zarządzający z siedzibą w Amsterdamie, kierowany przez dyrektora generalnego Tianshu Xina, byłego dyrektora Stellantis China, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modeli T03 i C10, w pierwszej kolejności na rynki europejskie, a następnie do rozszerzenia sprzedaży na Indie oraz region Azji i Pacyfiku (z wyłączeniem regionu Chiny), Bliski Wschód i Afrykę oraz Amerykę Południową począwszy od czwartego kwartału 2024 r.

W październiku 2023 r., obie firmy ogłosiły, że Stellantis zainwestuje około 1,5 miliarda euro w nabycie około 21% udziałów w Leapmotor, firmie motoryzacyjnej zaliczanej do 3 najlepszych chińskich start-upów w 2023 roku zajmujących się pojazdami elektrycznymi. Umowa przewidywała również utworzenie spółki Leapmotor International posiadającej wyłączne prawa do eksportu i sprzedaży, a także produkcji produktów Leapmotor poza regionem Chin. Partnerska współpraca ma na celu dalsze zwiększenie sprzedaży Leapmotor w Chinach, największym na świecie rynku motoryzacyjnym, przy jednoczesnym wykorzystaniu ugruntowanej globalnej obecności handlowej Stellantis na rynkach międzynarodowych w celu zwiększenia sprzedaży marki Leapmotor również w pozostałych regionach.

- Utworzenie Leapmotor International to wielki krok naprzód, aby pomóc w rozwiązaniu pilnego problemu globalnego ocieplenia dzięki najnowocześniejszym modelom BEV, które mogą konkurować z chińskimi markami obecnymi na kluczowych rynkach na całym świecie – powiedział dyrektor generalny Stellantis, Carlos Tavares - Wykorzystując naszą istniejącą globalną obecność, wkrótce będziemy w stanie zaoferować naszym klientom konkurencyjne cenowo i zaawansowane technologicznie samochody elektryczne przekraczające oczekiwania. Pod kierownictwem Tianshu Xin, spółka Leapmotor International opracowała ambitną strategię handlową i przemysłową umożliwiającą szybką rozbudowę kanałów dystrybucji i wsparcie rozwoju Leapmotor, tworząc wartość dla obu zaangażowanych partnerów.

- Partnerstwo pomiędzy firmą Leapmotor i Stellantis pokazuje wysoki poziom wydajności oraz otwiera nowy rozdział w globalnym procesie integracji chińskiego przemysłu inteligentnych pojazdów elektrycznych - powiedział Jiangming Zhu, założyciel, prezes i dyrektor generalny Leapmotor - Wykorzystując najnowocześniejszą technologię i produkty firmy Leapmotor, a także wsparcie Stellantis w takich obszarach, jak zagraniczne kanały dystrybucji oraz usługi i marketing, mamy nadzieję, że użytkownicy na całym świecie będą mogli doświadczyć wyjątkowych wrażeń podczas jazdy dzięki produktom Leapmotor. Wierzymy, że współpraca ta może pomóc firmie Leapmotor stać się szanowaną firmą światowej klasy produkującą inteligentne pojazdy elektryczne.

Oferta pojazdów elektrycznych firmy Leapmotor International jest uważana za komplementarną w stosunku do obecnej technologii i gamy kultowych marek Stellantis i zapewni klientom na całym świecie bardziej przystępne cenowo rozwiązania w zakresie mobilności. Od września 2024 roku sprzedaż rozpocznie się najpierw w Europie (we Francji, Włoszech, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Grecji, Rumunii), wykorzystując kanały dystrybucji Stellantis oraz wsparcie specjalnie powołanych menedżerów krajowych. Do końca roku dostępnych będzie 200 punktów sprzedaży, w tym punkty Stellantis &You, a ich liczba do 2026 roku wzrośnie do 500, aby zapewnić wysoki poziom obsługi klienta. Pod koniec 2024 r. produkty Leapmotor zostaną wprowadzone również na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki (Turcja, Izrael i francuskie kraje zamorskie), Indii, Azji i Pacyfiku (Australia, Nowa Zelandia, Tajlandia, Malezja i Indie) oraz Ameryki Południowej (Brazylia i Chile).

Informacje o C10 i T03 firmy Leapmotor

Leapmotor C10 to pierwszy globalny produkt marki, zbudowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania i bezpieczeństwa. C10 opiera się na opracowanej przez Leapmotor architekturze technologicznej LEAP3.0, która wykorzystuje wiodącą w branży inteligentną technologię elektryczną, taką jak centralnie zintegrowana architektura elektroniczna i elektryczna, technologię Cell-to-Chassis (CTC) oraz flagowy inteligentny kokpit. C10 to w pełni wyposażony, rodzinny pojazd segmentu D oferujący najlepsze w segmencie wrażenia z jazdy, zasięg 420 km wg WLTP i 5 gwiazdek w testach E-NCAP. Po zdobyciu nagrody „International CMF Design Award” w 2023 roku za technologiczną i intuicyjną estetykę projektu, C10 niedawno zdobył nagrodę Gold Award 2024 przyznaną mu w konkursie French Design Awards (FDA).

Leapmotor T03 to mały, pięciodrzwiowy samochód segmentu A, idealny do użytku miejskiego oferujący przestrzeń wewnętrzną segmentu B. Jest nie tylko stylowy, ale także przyjemny w prowadzeniu, a jego zasięg wg WLTP wynosi 265 km. T03 zajął pierwsze miejsce w badaniu JD Power Initial Quality Study w segmencie małych pojazdów typu BEV.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
FORTY Sp. J. A. Korczyński, M. Tytkowska
ABC Colorex Sp. z o.o.