Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Po jedenastu miesiącach roku produkcja samochodów w Czechach wyniosła 1,02 miliona pojazdów. To o 2,9 proc. mniej niż przed rokiem.

Produkcja przekroczyła poziom 1 mln samochodów dwa miesiące później niż w poprzednich latach. W samym listopadzie produkcja było o 5,9 proc. wyższa niż przed rokiem (123,9 tys. aut).

- Obecne dane pokazują, że w listopadzie rynek chipów nieco poprawił się. Po raz pierwszy od kwietnia tego roku fabryki samochodów przekroczyły poziom 120 tys. pojazdów produkowanych miesięcznie, dzięki czemu czeska branża motoryzacyjna mogła w tym roku zbliżyć się do zeszłorocznych wyników. Niestety kryzys chipowy wciąż nie jest już za nami i nadal negatywnie wpływa na producentów samochodów, a zwłaszcza dostawców. Nawet obecne perspektywy na 2022 rok nie są jeszcze całkowicie optymistyczne - mówi Zdeněk Petzl, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego AutoSAP.
czech production 2021 11

Od początku roku Škoda Auto wyprodukowała w czeskich zakładach łącznie 630,3 tys. samochodów, czyli o 8,7 proc. mniej niż rok wcześniej. W listopadzie producent należący do Grupy Volkswagena zmontował 83,3 tys. pojazdów. To o 9,8 proc. więcej niż przed rokiem.

W minionym miesiącu produkcja w Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) była o 1,4 proc. niż rok do roku (25,4 proc.). Wynik za 11 miesięcy br. fabryki w Noszowicach to 257 tys. pojazdów, o 19,1 proc. więcej niż przed rokiem.

W listopadzie poprawiła się również sytuacja w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Przyczyniło się do tego uruchomienie na początku właśnie tego miesiąca produkcji modelu Toyota Yaris. W listopadzie z linii montażowych zakładu w Kolinie zjechało 13,4 tys. aut (-1,4 proc.) a od początku 2021 roku - 136,4 tys. (-7,7 proc.).
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Shot Blasting Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
EVOTEC Sp. z o.o.
Substance Analyst
Malbox The Stamping Company