Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
CABKA
VIA
Gotec
baza dostawcow
Sigfox
PWK Automotive Gruppe to kolejne dostawca motoryzacyjny w Niemczech, który w ciągu kilkunastu ostatnich dni ogłosił swoją niewypłacalność.

Grupa PWK Automotive jest producentem części z metalu i tw. sztucznych, używanych w układach kierowniczych, hamulcowych, klimatyzacji i zawieszeniach. W czterech lokalizacjach w Niemczech pracuje 500 pracowników - 300 osób w centrali w Krefeld i kolejnych 200 pracowników w Saksonii (Gelenau, Schönbrunn i Zittau).

Przyczyną kryzysu i decyzji o złożeniu wniosku o upadłość jest globalny niedobór chipów, który od wiosny tego roku coraz bardziej negatywnie wpływa na produkcję samochodów. Doprowadziło to do znacznego spadku sprzedaży Grupy PWK. Efekt ten nasilił się jeszcze bardziej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W tym okresie anulowano zamówienia w PWK o wolumenie powyżej 30 proc.

Firma widzi duże szanse na zmianę swojej pozycji w ramach reorganizacji (proces samodzielnego administrowania przez zarząd), ponieważ wytwarzane komponenty są niezależne od technologii napędowej i będą potrzebne również w przyszłości.

W ostatnich dniach wnioski o upadłość w Niemczech złożyły, m.in. BOLTA-WERKE GmbH oraz trzy spółki zależne Boryszew Automotive Plastics.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stansefabrikken Automotive
Heute Service Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Sirit Poland Sp. z o.o.