Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Gotec
AwtoWAZ, w ramach tworzenia nowej strategii rozwoju spółki, podejmuje pierwsze decyzje o zmianie polityki przemysłowej i wykorzystaniu zakładów produkcyjnych w Togliatti i Iżewsku.

Podejmowane kroki mają zapewnić zatrudnienie całemu 42-tysięcznemu zespołowi Grupy AwtoWAZ oraz zminimalizują koszty produkcji i logistyki. W szczególności rada dyrektorów AwtoWAZ zatwierdziła decyzję o przeniesieniu produkcji modelu Łafa Vesta z Iżewska do głównego zakładu w Togliatti. Ponowne uruchomienie produkcji w nowej lokalizacji zaplanowano na wczesną wiosną 2023 roku.

W oparciu o zadania postawione spółce przez akcjonariuszy, a także prognozę rozwoju struktury rosyjskiego rynku motoryzacyjnego w 2023 r., produktywność fabryki ŁADA Iżewsk (do 32 pojazdów na godzinę) będzie niewystarczająca do zaspokojenia popytu. W tym zakładzie zostanie zorganizowana produkcja innowacyjnego produktu - całkowicie nowej elektrycznej wersji modelu Łada e-Largus (szczegóły projektu zostaną podane później). Przedsiębiorstwo będzie również dalej rozwijać produkcję komponentów do LADA Vesta (produkcja tłoczenia, produkcja tworzyw sztucznych itp.), pozostaną funkcje serwisowe i wsparcia.

Powyższa zapowiedź jest o tyle ciekawa, że w ostatnich dniach branżowe media w Rosji poinformowały, że do końca sierpnia 2022 r. zatrudnienie w Iżewsku zostanie drastycznie zmniejszone do 200 osób.

Aktualnie zakład w Togliatti działa w systemie czterodniowego tygodnia pracy i wytwarza, w ograniczonym zakresie, modele Łada Granta oraz Niva Legend. Na sierpień zaplanowane jest wznowienie produkcji modelu Niva Travel.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Trucksystems.pl Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Nifco Poland Sp. z o.o.
STALMAX Sp. z o.o.
PAKOM Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.