Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
W przyszłym tygodniu rozpocznie się produkcja pierwszych aut w fabryce Moskwicza, powiedział dla agencji RIA Novosti burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin. Była fabryka Renault ma w przyszłości stać się centrum produkcji pojazdów elektrycznych.

Francuski koncern był właścicielem Moskiewskiej Fabryki Samochodów od 1998 roku. W fabryce były wytwarzane modele Renault Duster, Renault Kaptur, Nissan Terrano oraz Renault Arkana. W marcu 2022 roku Grupa Renault ogłosiła, że ​opuszcza rynek rosyjski. Pod koniec maja moskiewska fabryka stała się własnością miasta a 3 czerwca przywrócono nazwę Moskiewska Fabryka Samochodów Moskwicz. Na mocy porozumienia władzami Moskwy Kamaz zobowiązał się do zainwestowania w Moskwicza 5 mld rubli.

Od początku października zaczęto tworzyć sieć dealerską. Salony z samochodami marki Moskwicz mają być otwarte w 23 miastach Rosji. W grudniu ma zostać wyprodukowanych pierwszych 600 aut, w tym 200 elektrycznych. Plan na 2023 rok jest ambitny - 50 tys. samochodów.

W skład odrodzonej marki będzie wchodziło pięć modeli (cztery crossovery i jeden sedan) ale brak bliższych informacji. Jak informowały w czerwcu "Wiedomosti" miała być nawiązana współpraca z chińskim producentem JAC.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Takoni Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.