Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
Scania planuje wstrzymać prace w większości europejskich zakładów produkcyjnych w środę 25 marca.

Decyzja została podjęta z uwagi na niedobór komponentów i poważne zakłócenia w łańcuchu logistyki i dostaw w wyniku rozprzestrzeniania się COVID-19 w Europie.

- Aby zapewnić naszym klientom możliwość wykonywania transportu, tak istotnego z punktu widzenia społeczeństwa, nasze warsztaty i centra dystrybucji części będą kontynuować działalność - komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Scania spodziewa się wznowienia produkcji w ciągu dwóch tygodni. Pracownicy Scania bezpośrednio dotknięci planowanym zamknięciem produkcji, to osoby zatrudnione w zakładach Grupy w Szwecji, Holandii i Francji.

Scania prowadzi bliski dialog z przedstawicielami związków zawodowych w celu wspólnego opracowania rozwiązania tej sytuacji.

- Zarówno kierownictwo, jak i przedstawiciele pracowników doceniają środki wsparcia państwa, które są obecnie stosowane w krajach, w których nasi pracownicy tymczasowo nie będą mieli pracy - podkreśla Henrik Henriksson.

Działalność przemysłowa Scania w Ameryce Łacińskiej, która stanowi około jednej piątej wielkości produkcji firmy, będzie kontynuowana zgodnie z planem.

komunikat z 18.03.2020
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Nifco Poland Sp. z o.o.
KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Holzverpackung Hüfingen Sp. z o.o.
Automationstechnik Sp. z o.o.