Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
W ścisłej współpracy z dostawcami, których to dotyczy, Škoda Auto zdublowała produkcję wiązek elektrycznych, które są wytwarzane na Ukrainie.

Z powodu przerwania dostaw wiązek, spowodowaną rosyjską inwazją, 3 marca br. Škoda musiała wstrzymać na osiem tygodni produkcję w pełni elektrycznego modelu ENYAQ iV. Aby jak najszybciej wznowić produkcję producent samochodów wraz ze swoimi dostawcami zaczął rozważać możliwość zdublowania produkcji wiązek  w  innych zakładów produkcyjnych w Europie i Afryce Północnej.

We współpracy z firmą PEKM Kabeltechnik udało się w ciągu pięciu tygodni po wybuchu wojny zdublować część produkcji wiązek w Mladej Boleslav. PEKM zainstalował niezbędny sprzęt produkcyjny w halach montażowych Škoda Auto, a produkcja rozpoczęła się stopniowo w kwietniu. Na liniach produkcyjnych pracuje 35 kobiet z zakładu we Lwowie, które szkolą również nowych pracowników. W Mladej Boleslav są obecnie produkowane wiązki do modelu Škoda Fabia Combi, w najbliższych tygodniach rozpocznie się również produkcja do Octavii, Kodiaq, Karoq, Superb.

Aby jak najlepiej chronić Škoda Auto na wypadek dalszych przerw w dostawach, firma Kromberg & Schubert w marokańskim zakładzie w Kenitrze zapewniła dodatkowe moce produkcyjne. W międzyczasie Kromberg & Schubert częściowo wznowił produkcję wiązek w swoim zakładzie w Żytomierzu na Ukrainie. Dzięki produkcji w obu zakładach, w Żytomierzu i Kenitrze, zapotrzebowanie na wiązki do modelu ENYAQ iV zostanie w pełni pokryte.

Ponadto Škoda Auto planuje również zdublowanie produkcji wiązek elektrycznych wysokiego napięcia, które są również potrzebne do ładowania pojazdów elektrycznych. Od końca czerwca wiązki te będą produkowane również w Rumunii. Od września, na podstawie porozumienia w ramach Grupy Volkswagen, zostanie zdublowana również produkcja z zakładu w Chmielnickim na Ukrainie - wiązki do do modeli Octavia i Superb będą wytwarzane również w Tangerze w Maroku.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)