Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Po optymistycznych pierwszych tygodniach 2023 roku ponownie się pogarsza sytuacja w produkcji w zakładach Škoda Auto w Czechach. Znów brakuje chipów, zwłaszcza do modeli Škoda Octavia i Enyaq.

Dlatego w bieżącym tygodniu linia montażowa tych aut działa wyłącznie na zmianach porannych, od wtorku 31 stycznia do piątku 3 lutego. Pozostałe zmiany zostały odwołane. Ograniczenia dotyczą także spawalni MB I (funkcjonuje wyłacznie nocna zmiana od poniedziałku do wtorku oraz w trybie ograniczonym popołudniowa w czwartek) oraz lakierni MB B (tylko trzy poranne zmiany, we wtorek, środę i czwartek, przy czym wtorkowa w trybie ograniczonym).

Linia montażowa modeli Škoda Fabia, Scala i Kamiq, po całkowitym zatrzymaniu w poniedziałek, ma działać na pozostałe zmiany do końca tygodnia.

W fabryce w Kvasinach samochody wytwarzane są bez ograniczeń.

Niższa produkcja aut w Mladej Boleslavi doprowadziła do ograniczeń przy produkcji akumulatorów PHEV w tym zakładzie (ograniczony tryb na zmianach czwartkowych i piątkowych) i w fabryce w Vrchlabí na wydziale montażu przekładni i obróbkę - produkcja zostanie zatrzymana w czwartek 2 lutego o godzinie 18:00 i wznowiona dopiero w poniedziałek 6 lutego o godzinie 18:00.

W zeszłym roku w zakładach Škoda Auto zostało wyprodukowanych 693,0 tys. samochodów, o 1,9 proc. więcej niż rok wcześniej.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu były zatrzymane linie montażowe w fabryce Volvo Cars w Gandawie oraz w zakładach Stellantis w Sevel i w Gliwicach.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.