1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
Gotec
W 2023 roku ŠKODA przeniesie produkcję modelu SUPERB do fabryki w Bratysławie. Dzięki temu marka będzie mogła wyprodukować więcej modeli z segmentu SUV w Czechach.

Marka przejmuje też więcej odpowiedzialności na światowych rynkach w ramach Grupy Volkswagen. ŠKODA koordynuje już działania grupy w Indiach, teraz będzie też zarządzała wzrastającymi rynkami Afryki Północnej oraz Rosji.

Przenosząc produkcję kolejnej generacji modelu SUPERB z czeskiej fabryki w Kvasinach do Bratysławy na Słowacji, marka zyskuje więcej mocy produkcyjnych potrzebnych dla rozwoju. Umożliwi to budowę dodatkowych egzemplarzy popularnych SUV-ów ŠKODY: modeli KODIAQ oraz KAROQ, a także kolejnych modeli marki. Następna generacja modelu KODIAQ będzie nadal produkowana w Kvasinach. Również w Czechach trwa proces rozwoju nowej generacji modelu SUPERB.

ŠKODA zarządza kolejnymi rynkami
ŠKODA koordynuje już działaniami Grupy Volkswagen na rynku indyjskim w ramach projektu INDIA 2.0. Dzięki temu marka ma doświadczenie w zarządzaniu rozwojem Grupy na wschodzących rynkach samochodowych. Teraz będzie odpowiedzialna również za rozwój rynku rosyjskiego oraz północno-afrykańskiego.

- Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Grupy Volkswagen w zakresie zmian w obsadzeniu fabryk. Zapewni nam to dodatkowe możliwości produkcyjne w Czechach, których ŠKODA tak pilnie potrzebuje. W ten sposób wytyczyliśmy kurs na dalszy rozwój naszej marki. Myślę również, że to ważny znak, że ŠKODA przejmie jeszcze większą odpowiedzialność w ramach Grupy Volkswagen. Oprócz regionu Indii będziemy również zarządzać rozwijającymi się rynkami w Rosji i Afryce Północnej. Fakt, że powierzono nam te zadania, podkreśla poziom zaufania, jakim kierownictwo Grupy Volkswagen pokłada w wiedzy zespołu ŠKODA - mówi prezes zarządu ŠKODA AUTO, Thomas Schäfer.

Zwiększenie produkcji flagowych modeli marki
ŠKODA AUTO już od jakiegoś czasu poszukiwała dodatkowych mocy produkcyjnych. Przeniesienie produkcji nowej generacji modelu SUPERB nastąpiło dzięki procesowi nazywanemu w Grupie Volkswagen „planowaniem zajętości fabryk”. Koncepcja określa, które modele samochodów powstaną w danym zakładzie, optymalizując cały proces.

W fabryce w Kvasinach ŠKODA AUTO produkuje obecnie SUV-y KODIAQ i KAROQ, a także model SUPERB oraz hybrydę typu plug-in SUPERB iV. Zmiany w zakresie obsadzenia zakładów produkcyjnych umożliwią marce zwiększenie produkcji obu SUV-ów, które są bardzo popularne wśród klientów oraz budowanie kolejnego modelu ŠKODY w fabryce w Kvasinach.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Coro-Tech Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
Craemer GmbH
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.