Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Gotec
Stellantis NV („Stellantis”) i Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., („Foxconn”) wraz ze spółką zależną tej firmy, FIH Mobile Ltd., („FIH”), ogłosiły dziś podpisanie niewiążącego protokołu ustaleń w celu utworzenia Mobile Drive, spółki joint venture 50/50 mającej przyspieszyć ramy czasowe rozwoju, aby zapewniać użytkownikom pojazdów innowacyjne doświadczenia możliwe dzięki zaawansowanej elektronice użytkowej, interfejsom HMI oraz usługom, które będą wykraczać poza oczekiwania klientów.

Mobile Drive będzie połączeniem globalnych doświadczeń w zakresie konstruowania i inżynierii pojazdów Stellantis z globalnymi możliwościami Foxconn w dziedzinie szybko zmieniającego się sektora sprzętu i oprogramowania do smartfonów oraz elektroniki użytkowej. To połączenie uplasuje Mobile Drive w samej czołówce pod względem globalnych wysiłków na rzecz tworzenia nowych granic w zakresie możliwości związanych z informacjami i rozrywką w samochodzie, płynnie łączących wnętrze pojazdów, w których takie systemy są instalowane, ze światem zewnętrznym.

„Obecnie jest coś, co liczy się równie mocno jak piękny design czy innowacyjna technologia. To sposób, w jaki funkcje w naszych pojazdach poprawiają życie naszych klientów”, powiedział Carlos Tavares, dyrektor zarządzający Stellantis. „Oprogramowanie to strategiczny element napędzający naszą branżę, a Stellantis zamierza być wiodącą w tej dziedzinie firmą poprzez Mobile Drive – spółkę mającą umożliwić szybki rozwój funkcji i usług łącznościowych, które wyznaczają kolejną wielką ewolucję naszej branży, podobnie jak miało to miejsce z technologią elektryfikacji”.

„Pojazdy przyszłości będą coraz bardziej napędzane oprogramowaniem i to ono będzie je definiować. Klienci dziś i w przyszłości wymagają i oczekują coraz większej liczby opartych na oprogramowaniu i kreatywnych rozwiązań, aby kierowcy i pasażerowie mogli komunikować się z pojazdem w jego wnętrzu i poza nim. Mobile Drive spełni te oczekiwania dzięki zespołom projektantów oraz inżynierów ds. sprzętu i oprogramowania, a wręcz oczekiwania te przekroczy”, powiedział prezes Foxconn – Young Liu. „Jest to naturalny dalszy bieg globalnego przewodzenia Foxconn w opracowywaniu i wykorzystywaniu inteligentnych technologii, by poprawiać jakość życia klientów na całym świecie”.

Wszelkie opracowania Mobile Drive będą stanowiły wspólną własność Stellantis i Foxconn. Mająca swą siedzibę w Holandii spółka joint venture będzie działać jako dostawca dla sektora motoryzacyjnego, stając w przetargach na dostawy rozwiązań z zakresu oprogramowania i powiązanego sprzętu na rzecz Stellantis oraz innych zainteresowanych producentów samochodów.

„Wykorzystując głęboką wiedzę Foxconn na temat doświadczeń użytkowników i rozwoju oprogramowania w ekosystemach urządzeń mobilnych, Mobile Drive będzie oferować rozwiązanie przełomowego inteligentnego kokpitu (‘smart cockpit’), które pozwoli na płynną integrację samochodu ze stylem życia kierowcy, poprzez używane przez niego urządzenia mobilne” – Calvin Chih, dyrektor zarządzający FIH.

„Poprzez to partnerstwo przesuniemy granice technologii łączności samochodu i zapewnimy tak wciągające wrażenia, które jeszcze trudno jest sobie wyobrazić”, powiedział Yves Bonnefont, Chief Software Officer w Stellantis. „Mobile Drive daje nam bowiem elastyczność, jakiej potrzebujemy, aby zapewniać cyfrowe doświadczenia godne przyszłości tak szybko, jak wymagają tego nasi klienci”.

Mobile Drive będzie koncentrować się na informacjach i rozrywce, telematyce i rozwoju platformy usług w chmurze poprzez innowacje w dziedzinie oprogramowania, które mają obejmować aplikacje bazujące na sztucznej inteligencji, komunikację 5G, udoskonalone usługi Over-The-Air, możliwości handlu elektronicznego oraz integracje „inteligentnego kokpitu”.

Foxconn i Stellantis współpracowały wcześniej ze sobą przy opracowywaniu Airflow Vision, koncepcji projektowej zaprezentowanej podczas CES®, najważniejszego na świecie wydarzenia w dziedzinie technologii. Koncepcja ta pokazała sposób myślenia obu firm na temat najwyższej jakości transportu nowej generacji i doświadczeń użytkowników.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Amvian Automotive (Poland) Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
EVOTEC Sp. z o.o.
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
ELTEK Poland Sp. z o.o.
HQ Plastics