Stokvis Tapes
Manutan
Sandvik
VIA
Aalberts
Gotec
Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił, że doda do swojej oferty cobota o udźwigu 20 kg. UR20 charakteryzuje się całkiem nową konstrukcją, wynikającą z doświadczenia Universal Robots w zaawansowanej inżynierii i stanowi najnowsze rozwiązanie w silnym portfolio cobotów firmy.

UR20 to przykład niezrównanej innowacyjności Universal Robots w obszarze robotów współpracujących. Cobot ma całkowicie nową konstrukcję przegubów, która przyspiesza cykl i umożliwia obsługę cięższych ładunków. Zasięg 1750 mm zaprojektowano z myślą o pracy ze standardowymi europaletami do pełnej wysokości – pozwoli to przekształcić procesy pakowania i paletyzacji, a niewielkie rozmiary umożliwią firmom osiągnięcie więcej w istniejącej przestrzeni produkcyjnej.

Universal Robots spodziewa się, że UR20 znajdzie ponadto zastosowanie w spawalnictwie, przenoszeniu materiałów, załadunku i obsłudze maszyn, a także innowacyjnych rozwiązaniach tworzonych przez szeroki ekosystem partnerów.

„Nie jest to po prostu większa wersja istniejących cobotów. To cobot zdefiniowany na nowo. UR20 jest naszym najbardziej nowatorskim robotem współpracującym, owocem 17-letniego doświadczenia w segmencie robotyki. Nasi inżynierowie od nowa zaprojektowali ramię, zachowując przy tym ten sam innowacyjny interfejs użytkownika, z którego od tak dawna jesteśmy znani.

Korzyści płynące z zastosowania UR20 są ogromne: szybszy cykl, obsługa cięższych ładunków, większy zasięg i niewielkie rozmiary. Zastosowaliśmy też zaawansowane ulepszenia oprogramowania, dając użytkownikowi bezprecedensowe możliwości w zakresie sterowania ruchem” - mówi Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Firma wprowadziła na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 r. Od tego czasu UR rozwinął ekosystem złożony z ponad 1100 integratorów, dystrybutorów i niezależnych partnerów, którzy tworzą komponenty, zestawy i zastosowania dla cobotów. Firma sprzedała ponad 50 000 cobotów i podczas pracy nad najnowszym produktem czerpała z wiedzy zdobytej za pośrednictwem klientów.

UR20 to początek nowej serii innowacyjnych cobotów kolejnej generacji, które uzupełnią udaną linię e-Series.

„Nasze zobowiązanie na rzecz każdego klienta jest odzwierciedlone w wysiłku, który wkładamy w tworzenie produktów. Opracowanie UR20 to tego najlepszy przykład. Stawiamy na wysokiej jakości inżynierię, niezwykły nordycki design i doskonałe doświadczenia użytkownika. Od oprogramowania po zaślepki.

UR20 to dopiero początek. Wprowadzamy nową generację, zaczynając od tego modelu o dużym udźwigu. Umożliwi on naszym klientom kompleksową automatyzację i możliwość zautomatyzowania nowych zadań. Kolejnym krokiem na drodze definiowania automatyzacji na nowo będzie wprowadzenie tych samych innowacyjnych funkcji do nowej rodziny cobotów. Obserwujcie nas – nie możemy doczekać się tego, co przyniesie przyszłość” 0 mówi Kim Povlsen.

„Według danych IFR gęstość robotyzacji w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce sukcesywnie wzrastała średnio o 9% rocznie od 2015 roku. Rok 2020 był bardzo trudnym okresem, ponieważ w wyniku pandemii popyt na roboty przemysłowe w motoryzacji spadł o 42% do 568 sztuk (zainstalowanych jednostek) - wynikało to z faktu, że producenci samochodów oraz dostawcy części doświadczyli dwucyfrowych spadków sprzedaży. Obecnie zapotrzebowanie na robotyzację i roboty współpracujące rośnie. Jesteśmy przekonani, że nasz nowy cobot – UR20 – będzie interesującym rozwiązaniem dla branży motoryzacyjnej. Możliwość zamontowania ramienia w dowolnej pozycji, zwiększony udźwig oraz zasięg sprawiają, że UR20 może zrobotyzować wiele procesów, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem tradycyjnych robotów przemysłowych” - Daniel Niepsuj, Channel Development Manager, Universal Robots.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
MM Systemy Sp. z o.o.
Seifert Polska Sp. z o.o.
Protomatic Sp. z o.o.
EVOTEC Sp. z o.o.