16 listopada fińska firma Valmet Automotive poinformowała, że po uzyskaniu zgód urzędów antymonopolowych, zakończyła sprzedaż linii biznesowej Engineering Services.

Miesiąc wcześniej została podpisana w tej sprawie umowa z Mutares SE & Co. KGaA.

Przejęcie objęło pięć lokalizacji w Niemczech (Bad Friedrichshall, Helmstadt-Bargen, Ingolstadt, Monachium i Wolfsburg) oraz jedną w Hiszpanii (Antas) i około 600 osób.

Przejmowany przez Mutares SE & Co. KGaA dział świadczy usługi inżynieryjne dla przemysłu motoryzacyjnego i obsługuje zarówno głównych producentów OEM, jak i dostawców I rzędu. Jego usługi obejmują rozwiązania inżynieryjne w kluczowych obszarach rozwoju pojazdów (dla samochodów i motocykli) oraz elektryki / elektroniki, usługi symulacji i testowania, a także prototypowanie i produkcję małoseryjną. W 2019 roku dział Engineering Services wygenerował przychody w wysokości około 56 mln euro.

Obecnie Valmet Automotive koncentruje swoje wysiłki na e-mobilności (systemy baterii do aut elektrycznych), systemach kinetycznych i składanych dachów oraz na kontraktowej produkcji samochodów.

Dla Mutares SE & Co. KGaA to kolejna w tym roku akwizycja w sektorze motoryzacyjnym. Na początku II półrocza zakończono przejęcie części aktywów od Cooper Standard, w tym fabryk w Polsce (Częstochowa i Piotrków Trybunalski), Hiszpanii, Włoszech i w Indiach.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bodycote Polska Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Stjorsen Polska
Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.k.