Sandvik
Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Volvo Cars Tech Fund to fundusz stworzony do inwestowania w obiecujące technologie przyszłości. Jego najnowszą inwestycją jest start-up Spectralis, który zajmuje się technologiami optycznymi i systemami wyświetlania obrazu.

Volvo Cars utworzyło fundusz, który inwestuje w obiecujące projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Tym razem inwestorzy zainteresowali się firmą Spectralis, który zajmuje się technologiami optycznymi i technologiami wyświetlania . Te rozwiązania mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa samochodów i znacząco ułatwić prowadzenie samochodu.

Firma Spectralis ma siedzibę w Izraelu. Na początku zajmowała się projektami wykorzystywanymi w branży lotniczej. Obecnie Spectralics tworzy najnowocześniejszą infrastrukturę obrazowania i optyczną obejmującą materiały, sprzęt i oprogramowanie, umożliwiając szeroką gamę zaawansowanych możliwości optycznych.

Jednym z podstawowych rozwiązań firmy jest wielowarstwowy cienki łącznik (MLTC), który jest nowym rodzajem cienkiej folii optycznej. Doskonale sprawdza się naklejana na przezroczyste powierzchnie o wszystkich kształtach i rozmiarach. Technologia ta, zintegrowana z przednią szybą lub szybami samochodu, może być wykorzystywana do nakładania obrazów na szybę.

Jeśli zastosujemy taką przezierną folię z możliwością wyświetlania obrazów, możemy na powierzchni całej szyby czołowej wyświetlać dodatkowe wskazówki nawigacyjne, ostrzeżenia, itp. Taka rozszerzona rzeczywistość jest stworzona przez obiekty wirtualne i te faktycznie istniejące. Kierowca nie musi odrywać wzroku od jezdni, bo wszystkie niezbędne dane ma przed sobą. Tradycyjne wyświetlacze typu head-up mają niewielką powierzchnię. Tutaj możliwości wyświetlania są znacznie bardziej imponujące.

- Spectralics to firma, która rozwija bardzo obiecującą technologię - powiedział Henrik Green, dyrektor ds. produktu w Volvo Cars. Wspierając ich rozwój, możemy wykorzystać potencjał ich produktów w przyszłych samochodach Volvo.

Inne potencjalne zastosowania tej technologii obejmują zaawansowane filtry do różnych zastosowań, czujniki w kabinie, odporne na efekt oślepiania kamery przednie i cyfrowe projekcje holograficzne.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z postępowym liderem technologicznym, takim jak Volvo Cars - powiedział Ran Bar-Yosef, współzałożyciel i dyrektor generalny Spectralics. - Widzimy wiele punktów stycznych Volvo Cars i naszej wizji. Nowe rozwiązania Volvo to idealne środowisko dla nas, by rozwijać nowe technologie.

Spectralics jest uczestnikiem programu MobilityXLab w Göteborgu w Szwecji i zarazem częścią sieci DRIVE w Tel-Awiwie w Izraelu. Zarówno MobilityXLab jak i DRIVE są inkubatorami obiecujących start-upów z pomysłami, które mogą stanowić przełom w sektorze mobilności. Volvo Cars jest wiodącym partnerem w obu inicjatywach od 2017 roku.

- Ta inwestycja jest kolejnym wynikiem naszej udanej współpracy z MobilityXlab i DRIVE i pogłębia nasze relacje z tymi innowacyjnymi partnerami - powiedział Lee Ma, szef Volvo Cars Tech Fund. Spectralics ma portfolio rozwiązań pasujące do nas i wierzymy, że ich technologia ma potencjał, aby ustanowić standard dla następnej generacji wyświetlaczy i kamer.

Fundusz Volvo Cars Tech został uruchomiony w 2018 roku i inwestuje w start-upy technologiczne o wysokim potencjale na całym świecie. Koncentruje swoje inwestycje na strategicznych trendach technologicznych zmieniających branżę motoryzacyjną, takich jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja i autonomiczna jazda.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
Alucrom Sp. z o.o.
Scanway Sp. z o.o.
AGTOS Polska Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
SurTec Polska Sp.z o.o.