Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Od 6 października pracownicy okupują fabrykę należącą do Eaton Corp. w mieście Massa w Toskanii, w proteście przeciwko likwidacji zakładu.

W sobotę 17 września na terenie zakładu odbyła się msza koncelebrowana przez biskupa Santucciego. Do fabryki przybyli przedstawiciele władz, urzędu miejskiego, parlamentarzyści i członkowie rodzin 304 pracowników, którzy 15 grudnia otrzymają wypowiedzenia z pracy. 

Zakład w Massa produkuje zawory silnikowe. 340 pracowników jest na postojowym przed zwolnieniem z pracy - 36 z nich dobrowolnie zmieniło pracę.

W piątek w zakładach należących do zakładu Fiata we Włoszech doszło do strajków zorganizowanych przez związek zawodowy FIOM, informują włoskie media.

W Melfi około tysiąca osób protestowało przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu trzech związkowców.

W innych zakładach strajki związane były z niewypłaceniem w lipcu premii produkcyjnej. Według FIOM w zakładzie nadwozi i fabryce Fiat Powertrain w Mirafiori od swoich miejsc pracy odeszło 70 proc. pracowników. W ocenie natomiast Fiata w proteście wzięło udział ok. 18 proc. pracowników zakładu karoserii i 26 proc. w Powertrain.

Do protestów, według FIOM dołączyło 80 proc. pracowników fabryki Iveco w Brescii i 250 osób z pierwszej zmiany w zakładzie Iveco w Pregnana Milanese. W Bari w Magneti Marelli miało uczestniczyć 90 proc. załogi.

Fiom ocenia, że w zakładzie w Cassino w strajku wzięło udział 60 proc. zatrudnionych. Całość akcji protestacyjnej związek ocenia jako swój sukces. Inaczej na protesty patrzy związek CISL. Ocenia, że zakończyły się one fiaskiem, ponieważ według ich oceny np. w Melfi do protestów nie przyłączyło się 80 proc. zatrudnionych.

0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.