Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
W maju tego roku w Bolesławcu (dolnośląskie) spółka Bowe Elektrik Polska Sp. z o.o. rozpoczęła budowę własnego zakładu produkcyjnego.

Produkcja BOWE-Elektrik GmbH, w tym również polskiej spółki-córki pokrywa różnorodny obszar zapotrzebowania na indywidualną konfekcję kablową łącznie z obróbką tworzyw sztucznych oraz opracowaniem i konstrukcją systemów kablowych.

W Bolesławcu Bowe Elektrik Polska Sp. z o.o. działa od 2000 roku i posiada certyfikaty IATF 16949:2016, 9001:2015, ISO 14001:2015 i certyfikat UL. - Obecnie działamy w wynajmowanych pomieszczeniach - mówi Rafał Karwicki, Dyrektor Zarządzający spółki. - Chęć budowy własnego zakładu jest więc zrozumiała nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również funkcjonalnych.
BOWE wariant 2 20220125 1Kosztem około 13 mln złotych powstaje hala o powierzchni 3,3 tys. m2 (w tym 2,5 tys. powierzchni produkcyjnej). - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo ciężkich czasów związanych z pandemią koronawirusa i z wojną na Ukrainie, zarząd naszej centrali podjął decyzję o budowie nowej siedziby naszej firmy w Polsce - zaznacza Rafał Karwicki. - Własna siedziba pozwoli nam na zwiększenie możliwości produkcyjnych i spełnienia wymagań rosnącemu rynkowi konfekcji kablowej.

Dostawca chce poprawić skuteczność procesów produkcyjnych, zwiększyć możliwości magazynowe, a także podnieść komfort pracy i wizerunek firmy. Bowe Elektrik Polska planuje bardzo mocno postawić na zwiększenie i modernizację parku maszynowego. - Już w tym roku zakupiliśmy trzy nowe maszyny typu Komax Gamma - dodaje Dyrektor Karwicki. Nowy zakład i pozyskane zamówienia przełożą się na kolejne miejsca pracy. - Planujemy do 2024 roku zatrudnić około 100 osób, co oznacza podwojenie aktualnej liczby pracowników - podkreśla Rafał Karwicki.

Zakład Bowe Elektrik Polska ma być oddany do użytku w listopadzie 2023 roku.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
YETICO S.A.