Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
Grafe (do 17.12.2020)
VIA (do 31.12.2020)
Solar (do 25 czerwca2021)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, podpisał umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach.

Umowa została zawarta na 10 lat. Wynagrodzenie ma charakter zmienny i jest uzależnione, między innymi, od poziomu zużycia energii przez klienta, tj. BWI Poland Technologies. Szacunkowe roczne przychody z kontraktu wyniosą ok. 2,75 mln zł.

- Projekt dla BWI Poland Technologies umacnia pozycję DB Energy jako partnera w zarządzaniu efektywnością energetyczną przedsiębiorstw. Zaangażowanie profesjonalnej firmy do obsługi i nadzoru nad efektywnością instalacji pomaga w osiąganiu zakładanych oszczędności energii  i zapewnia ciągłość produkcji - powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy. 

DB Energy podpisała umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na okres 10 lat. Wynagrodzenie związane z realizacją umowy ma charakter zmienny i będzie zależne w szczególności od poziomu zużycia energii przez klienta. Szacunkowa wartość przychodów z tytułu kontraktu to 2,75 mln zł rocznie. 

Zawarcie umowy na realizację projektu kogeneracyjnego stanowi kolejny krok związany z przyjętą strategią rozwoju przedsiębiorstwa, obejmującą m.in. wdrażanie projektów inwestycyjnych służących zwiększaniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach przemysłowych.

BWI Technologies to spółka z branży motoryzacyjnej, która zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń, głównie amortyzatorów, dla kluczowych producentów samochodów na całym świecie. Realizacja projektu związana jest z optymalizacją zużycia energii w zakładzie produkcyjnym BWI.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
FIUKA Polska Sp. z o.o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.