Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Na początku sierpnia br. został podpisany protokół przekazania terenu i placu budowy pod rozbudowę zakładu Electropoli Poland w Nowej Soli.

Zakład działa od grudnia 2016 roku. Wówczas kosztem około 50 mln złotych uruchomiono zakład o powierzchni 11 tys. m2. Teraz dostawca powłok ochronnych dla motoryzacji zapowiedział podwojenie powierzchni w Nowej Soli. Prace budowlane już zostały rozpoczęte. Oddanie całej inwestycji zaplanowano już na I kwartał 2022 roku. - Rosnące potrzeby klientów, szczególnie te związane z rozwojem samochodów elektrycznych to z jednej strony potrzeba większych wydajności ale z drugiej strony także wdrożenie nowych technologii. Chcąc utrzymać dotychczasowy trend rozwojowy musimy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, dlatego rozwijamy zarówno nasze moce produkcyjne jak i wdrażamy nowe technologie wymagane w produkcji aut elektrycznych i hybrydowych - mówi Adam Wozowczyk, dyrektor zakładu.

W ramach inwestycji o wartości blisko 40 mln złotych poza samą halą zostanie zamontowana automatyczna linia galwaniczna ZnNi. Dostawca zakłada utworzenie kilkunastu nowych miejsc pracy.

Electropoli Poland, należące do francusko-chińskiego funduszu TRAIL CAPITAL, to jeden z największych i najnowocześniejszych dostawców usług przemysłowych w zakresie powłok ochronnych w Europie. Spółka współpracuje z takimi koncernami jak Stellantis, BMW, Daimler, Volvo, Scania oraz dostawcami I i II rzędu. Spółka zatrudnia obecnie w dwóch zakładach, w Bielsku-Białej i w Nowej Soli, ponad 800 pracowników i obsługuje około 100 klientów.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Coro-Tech Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
SurTec Polska Sp.z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
STALMAX Sp. z o.o.