Z początkiem września, po okresie rozruchu, w nowej fabryce Enchem Poland Sp. z o.o., ruszyła seryjna produkcja komponentów do baterii litowo-jonowych.

Zakład o powierzchni ponad 7 500 m2 (w tym 6 600 m2 to część produkcyjna i magazynowa) działa w Biskupicach Podgórnych, na terenie EURO-PARK KOBIERZYCE- Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Polski oddział podobnie jak oddziały zlokalizowane w Azji specjalizuje się w produkcji i opracowywaniu materiałów wykorzystywanych w czystej mobilności takich jak elektrolity do akumulatorów i baterii litowo-jonowych oraz dodatki o wysokiej funkcjonalności wykorzystywane m.in. w pojazdach elektrycznych. W związku z inwestycjami wielu czołowych producentów baterii w Europie koncern Enchem Ltd zdecydował się na budowę kolejnej fabryki właśnie w Europie. Ze względu na inwestycję LG Chem w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem, wybór padł właśnie na Polskę i na tą podwrocławską gminę.

Firma Enchem Ltd została założona w 2012 roku w Korei przez najlepszych ekspertów, którzy w latach 90. XX wieku zajmowali się opracowywaniem i produkcją pierwszych elektrolitów. Główna siedziba firmy mieści się w Jecheon w Korei Południowej gdzie produkowane było początkowo 5 000 ton elektrolitu rocznie. Ze względu na dynamiczny rozwój rynku samochodów elektrycznych oraz rosnące zapotrzebowanie klientów w 2018 roku w miejscowości Pungse powstała druga koreańska fabryka o możliwościach produkcyjnych 20 000 ton elektrolitu rocznie.

Fabryka Enchem Poland jest trzecią fabryka koreańskiego koncernu o możliwościach. To jednak nie koniec inwestycji - w 2020 roku rozpoczęła się budowa czwartej fabryki w Chinach, a na kolejny rok zaplanowana jest budowa piątej fabryki, tym razem w Stanach Zjednoczonych.

Enchem Ltd samodzielnie opracowało i opatentowało całą gamę nowych elektrolitów i zaawansowanych dodatków funkcjonalnych. (Lista patentów:http://enchem.net/eng/Content.php?basecode=21). Elektrolity produkowane i opracowane przez specjalistów z Enchem Ltd wyróżniają się na rynku wysoką wydajnością oraz stabilnością, w związku z tym są stosowanie niemal wyłącznie w najnowszych produktach branży bateryjnej takich jak akumulatory o wysokim napięciu, dużej pojemności i dużej mocy stosowane w najnowocześniejszych pojazdach elektrycznych i komputerach. Dzięki nowej fabryce w Polsce firma Enchem zyskała miejsce na rozpoczęcie kolejnych projektów, integrację nowych technologii i usprawnienie procesu produkcji.

- Transport jest w Unii Europejskiej tym sektorem, który emituje więcej gazów cieplarnianych niż przemysł. Wspierając rozwój oraz produkuję coraz lepszych akumulatorów do pojazdów elektrycznych wspieramy inwestycje w zieloną energię, a co za tym idzie ograniczenie emisji CO2.Tworzymy nowe stanowiska pracy, w których stawiamy przede wszystkim na doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, która ma fundamentalne znaczenie w rozwoju firmy. Każdego dnia stawiamy sobie nowe cele, które motywują nas do ciągłego doskonalenia i podnoszenia kwalifikacji. Nowa fabryka Enchem Poland to szansa na wzmocnienie i rozwój polsko-koreańskiej współpracy w dziedzinie elektromobilności w Europie - mówi Jae Hong Yoo, Prezes Enchem Poland Sp. z o.o.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MX norm Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.
Stjorsen Polska
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.