Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
VIA (do 31.12.2020)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
W ramach inwestycji Firestone Industrial Products - jednostka biznesowa wchodząca w skład Bridgestone Corporation - planuje powiększenie o 2 000 m2 istniejącej fabryki w Wolsztynie, w której od 2005 r. produkowane są elementy zawieszenia pneumatycznego dla pojazdów ciężarowych i osobowych. Dodatkowo FSIP w pobliskich Chobienicach otworzy nowe centrum dystrybucji. Oba te projekty zwiększą produkcyjno-rozwojowy potencjał firmy i pozwolą usprawnić dystrybucję produktów do klientów.

Nowa część zakładu w Wolsztynie zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, a na dodatek spełniać będzie wymagania klasy ISO 8 pod względem czystości. Dzięki temu firma Firestone Industrial Products będzie mogła dostarczać produkty wielu uznanym europejskim producentom OE z branży motoryzacyjnej. Nowy obiekt ma być w pełni gotowy do eksploatacji do końca pierwszej połowy 2020 r.
 

Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowane w Chobienicach dysponować będzie powierzchnią magazynową 10 000 m2 i mieści się w bliskiej odległości od wolsztyńskiej fabryki, co zapewni efektywny przepływ wyrobów między tymi dwoma lokalizacjami.

 
-Firestone Industrial Products kontynuuje rozwój na rynku europejskim. Dostrzegamy większe zainteresowanie ze strony klientów OEM, którzy chcą wyposażać samochody nowej generacji w najnowocześniejsze zawieszenia pneumatyczne - przyznaje Emily Poladian, prezes Firestone Industrial Products.
 

Omawiane inwestycje są najnowszymi realizowanymi przedsięwzięciami w ramach wieloletniej strategii rozwoju. Wcześniej firma Bridgestone ogłosiła zamiar zainwestowania w osiem europejskich fabryk opon, w tym dwóch w Polsce. Branża motoryzacyjna stanowi ponad 8 proc. polskiego produktu krajowego brutto, a Polska jest w czołowej dziesiątce największych eksporterów produktów z tej branży na całym świecie.

- Inwestowanie w europejskie zakłady produkcyjne i dystrybucyjne to kluczowy element odpowiedzi naszej firmy na popyt rynkowy oraz wymagania w zakresie logistyki wyrobów. Firestone Industrial Products zamierza kontynuować wsparcie naszych partnerów biznesowych poprzez zapewnienie najwyższej jakości produkcji oraz budowanie najbardziej efektywnego łańcucha dostaw - mówi Paweł Krystek, kierownik zakładu Firestone Industrial Products w Wolsztynie.

Informacje o Firestone Industrial Products:

Firestone Industrial Products Company, LLC, z siedzibą w Nashville, Tennessee, specjalizuje się w produkcji i rozwoju elementów zawieszenia pneumatycznego. Wykorzystując swoje ponad 80-letnie doświadczenie w pracach badawczo-rozwojowych nad zaawansowanymi technologiami, dostarcza te produkty na rynek światowy. Zarówno resory pneumatyczne, jak i powiązane z nimi produkty są wytwarzane z myślą o samochodach ciężarowych i naczepach, samochodach osobowych i wyścigowych, lekkich samochodach ciężarowych, minivanach, samochodach kempingowych, autobusach, sprzęcie rolniczym oraz o zastosowaniach kolejowych i przemysłowych. Spełniające najwyższe normy jakości zakłady produkcyjne/montażowe i centra techniczne FSIP zlokalizowane są w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SIROPOL Sp. z o. o.
Aplast Krawczyk s.c.
Galwan Sp. z o.o.
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.
MX norm Sp. z o.o.