Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
VIA
Sigfox
Gotec
Grudzień był kolejnym miesiącem, w którym nie zabrakło interesujących wydarzeń związanych z przemysłem motoryzacyjnym w Polsce. Przedstawiamy nasze subiektywne kalendarium zdarzeń.


Northvolt znów inwestuje w Gdańsku

northvolt 2021
8 grudnia 2021 r. w Gdańsku odbyła się uroczysta ceremonia inaugurująca budowę nowego zakładu Northvolt, w którym produkowane będą najnowocześniejsze, zrównoważone systemy magazynowania energii. Rozpoczęła się budowa fabryki, która umocni pozycję Pomorza na przemysłowej mapie Polski.

Minęły trzy lata odkąd Northvolt, dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, ogłosił swoją pierwszą inwestycję na Pomorzu..

Czytaj więcej ...

Romuald Rytwiński i Wojciech Mieczkowski dołączają do zespołu ElectroMobility Poland S.A.

izeraPo wejściu do Rady Nadzorczej Spółki Wojciecha Szyszko - byłego wieloletniego dyrektora generalnego Kia Motors Poland, do projektu Izera jako doradca zarządu dołącza także Romuald Rytwiński - dyrektor wielu zakładów produkcyjnych General Motors w Europie i na świecie, który odpowiadał, między innymi, za budowę fabryki Opla w Gliwicach.

Natomiast dyrektorem d.s. produktu w ElectroMobility Poland zostaje Wojciech Mieczkowski, zarządzający wcześniej lokalnymi strukturami Opla oraz PSA w Polsce.

Czytaj więcej ...

Barometr dostawców motoryzacyjnych w Polsce (IV kwartał 2021): Kryzys chipów wygaśnie w połowie 2022 roku?

Barometr
-Podobnie jak kwartał wcześniej także w ostatnich trzech miesiącach 2021 r. 9. na 10. dostawców dla sektora samochodowego w Polsce potwierdza, że problem z chipami negatywnie wpływa na poziom ich produkcji. To jeden z wniosków z najnowszej V edycji „Barometru Dostawców Motoryzacyjnych w Polsce". To badanie od roku cyklicznie przeprowadza firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl. - Od poprzedniego badania minimalnie wzrósł minimalnie odsetek, z 7,4 proc. do 8,5 proc., dostawców, którzy nie odczuwają obecnie wpływu niedoboru półprzewodników - mówi Rafał Orłowski, Partner w AutomotiveSuppliers.pl. - Tym samym po raz pierwszy od początku 2021 roku nastąpiła lekka poprawa w tym zakresie.

Czytaj więcej ...
 

Toyota uruchamia w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną silnika 1.5 do hybrydowego Yarisa i Yarisa Cross

tmmp17 grudnia Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną najnowszej generacji silnika o pojemności 1,5 l zaprojektowanego w oparciu o globalną platformę projektową Toyoty TNGA (Toyota New Global Architecture).

Silnik ten wraz z elektryczną przekładnią hybrydową produkowaną również w Wałbrzychu stanowi napęd hybrydowy Toyoty Yaris - Europejskiego Samochodu Roku 2021 oraz Yaris Cross.

Pierwszy oddział Valeo Siemens eAutomotive w Polsce został otwarty w 2016 roku w Czechowicach-Dziedzicach..

Czytaj więcej ...


0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
BeGC Polska Sp. z o.o.
Amvian Automotive (Poland) Sp. z o.o.
SpecialTech
Malbox The Stamping Company
Sigfox Poland Sp. z o.o.