Sandvik
Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
Firma Johnson Matthey, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych technologii, oficjalnie rozpoczęła prace budowlane w swoim zakładzie w Gliwicach (Polska).

Celem 18-miesięcznego projektu jest stworzenie nowej linii produkcyjnej, dzięki której w zakładzie należącym do Johnson Matthey powstanie nawet 50 nowych miejsc pracy.

Dzięki inwestycji o wartości 50 milionów euro firma Johnson Matthey będzie mogła dostarczać klientom małe partie i części zamienne do swoich ważnych katalizatorów, które pomagają branży motoryzacyjnej w ograniczaniu szkodliwych emisji ze wszystkich rodzajów pojazdów. Nowa linia będzie działać w najbardziej efektywny sposób, umożliwiając optymalizację globalnego śladu węglowego produkcji zakładu Clean Air firmy Johnson Matthey i tworząc czystszy i zdrowszy świat dziś i dla przyszłych pokoleń

W uroczystości wzięli udział: Aleksandra Wysocka, wiceprezydent Gliwic; dr Janusz Michałek, prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach oraz przedstawiciele Politechniki Śląskiej. Goście wraz z przedstawicielami firmy Johnson Matthey oficjalnie wmurowali kamień węgielny jako symbol rozpoczęcia prac budowlanych. Podczas wydarzenia nastąpiło również uroczyste posadzenie drzewa, co nie tylko było elementem wizji Johnson Matthey dotyczącej czystszego i zdrowszego świata, ale również symbolizowało długoterminową inwestycję i zaangażowanie firmy w regionie.

Millissa Flanagan, dyrektor operacyjny zakładu Clean Air firmy Johnson Matthey, mówi: "Wizją firmy Johnson Matthey jest świat, który jest czystszy i zdrowszy, dziś i dla przyszłych pokoleń. Wmurowanie kamienia węgielnego w naszym zakładzie jest ważnym krokiem w naszej strategii operacyjnej, której celem jest zwiększenie wydajności i optymalizacja naszego operacyjnego śladu węglowego. Zakład Clean Air w Gliwicach uruchomiliśmy w 2020 roku, zaś ta kolejna inwestycja pokazuje, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w długoterminową przyszłość gliwickiego zakładu: dzięki niej będziemy mogli stworzyć nawet 50 nowych miejsc pracy.

"Cieszę się, że oprócz inwestowania jesteśmy lokalnie zaangażowani w Gliwicach, wspierając rozwój umiejętności i dając większe możliwości mieszkańcom regionu oraz odgrywając rolę w lokalnej społeczności".

W 1974 roku firma Johnson Matthey jako pierwsza wprowadziła na rynek katalizatory. Od tego momentu pomaga klientom sprostać technicznym wyzwaniom związanym z zaostrzeniem norm emisji spalin, stopniowym zmianom, które doprowadziły do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w transporcie na całym świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w opracowywaniu technologii kontroli emisji firma Johnson Matthey jest liderem w branży, dostarczając około jednej trzeciej katalizatorów na całym świecie.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MTM Mycie Przemysłowe Sp. z o.o.
Trucksystems.pl Sp. z o.o.
TQM TRAINING & CONSULTING POLSKA Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.