Norweski producent elektroniki, firma Kitron poinformowała o pozyskaniu kontraktu na produkcję systemów zarządzania akumulatorami.

Zamówienie o wartości 150 mln norweskich koron (ok. 14,6 mln euro) zostanie zrealizowane w latach 2022-2025. Kontrakt obejmuje także inne usługi. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie w Grudziądzu.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy rozszerzyć tę współpracę o nową linię produktów. Systemy zarządzania akumulatorami to przykład wzrostu potencjału w ramach fundamentalnego przejścia od paliw kopalnych do elektryfikacji. Jest to obszar o strategicznym znaczeniu dla Kitron, który obecnie pomaga napędzać silny wzrost, jaki obserwujemy w branży elekktromobilności - mówi Peter Nilsson, prezes i dyrektor generalny Kitron Group.

Kitron jest wiodącą skandynawską firmą świadczącą usługi w zakresie produkcji elektroniki dla sektora obronnego / lotniczego, energetycznego / telekomunikacyjnego, przemysłu, urządzeń medycznych i morskiego. Firma działa w Norwegii, Szwecji, na Litwie, w Niemczech, Polsce, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Kitron zatrudnia około 1800 pracowników.

Zakład Kitron Sp. z o.o. działa w Grudziądzu od jesieni 2019 r.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Geo Globe Polska Sp z o.o.
3M Poland Sp. z o.o.
FIUKA Polska Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.
Februko Sp. z .o.o.
Brökelmann Polska Sp. z o.o.