Stokvis Tapes
VIA
3 listopada br., po 20-miesięcznym okresie budowy, dostawca motoryzacyjny MAHLE Polska Sp. z o.o. zainaugurował otwarcie nowego zakładu na terenie siedziby firmy w Krotoszynie. W nowym zakładzie będą produkowane moduły filtracyjne i urządzenia peryferyjne silnika, takie jak chłodnice oleju oraz moduły filtrów oleju.

Odbiorcami tych produktów będą wiodący producenci samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Obok innych projektów rozwojowych, nowy zakład stanowi największą inwestycję realizowaną obecnie na terenie tej spółki. MAHLE w Krotoszynie jest największą spółką produkcyjną MAHLE w Europie, która teraz powiększyła swój obszar o dodatkowe 10 000 metrów kwadratowych (+15 procent). Nowa inwestycja zapewni około 200 miejsc pracy po pełnym uruchomieniu. Dzięki temu, że MAHLE Polska nadal tworzy nowe miejsca pracy na różnych stanowiskach, grupa technologiczna pozostaje jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym łącznie około 3 200 pracowników.

„Wraz z ukończeniem tej inwestycji MAHLE w Krotoszynie odnotuje rozszerzenie portfolio produktowego i wzmocni swoją konkurencyjność" - powiedział w czwartek podczas inauguracji dyrektor nowego zakładu, Grzegorz Przybył. "Cieszymy się również, że wzrośnie znaczenie naszej firmy jako atrakcyjnego pracodawcy dla zachodnio-centralnej Polski".

Nowy asortyment, czyli moduły filtracyjne, mogą być stosowane zarówno w pojazdach z tradycyjnymi silnikami spalinowymi, jak i w pojazdach hybrydowych. Nowoczesne linie produkcyjne pozwalają na wysoki stopień automatyzacji i robotyzacji oraz umożliwiają zastosowanie różnych technologii, takich jak formowanie tworzyw sztucznych, tłoczenie aluminium na zimno czy lutowanie próżniowe. Na ostateczny montaż modułów filtracyjnych przeznaczono trzy linie montażowe. Zaplecze logistyczne i magazynowe nowego zakładu składa się z magazynu wysokiego składowania, ramp oraz obszarów do załadunku i rozładunku produktów. W nowej hali znajdują się również pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym i socjalnym, stołówka oraz najnowocześniejsza strefa relaksu dla pracowników.

W raz z ukończeniem nowej inwestycji MAHLE wzmocni swoją wiodącą pozycję w środowisku rynkowym silników spalinowych, aby towarzyszyć swoim klientom jako niezawodny partner tak długo, jak długo będzie istniało zapotrzebowanie na te produkty. Wysokowydajne, czyste silniki spalinowe, które mogą być zasilane również wodorem i paliwami syntetycznymi, są jednym z filarów skutecznego kursu MAHLE na mobilność w przyszłości - kolejne kluczowe obszary strategii to napędy akumulatorowo-elektryczne, ogniwa paliwowe i zarządzanie termiczne.

MAHLE Polska Sp. z o.o. produkuje komponenty silnikowe, takie jak zawory, prowadnice zaworów, wałki rozrządu, tuleje cylindrowe i tłoki oraz nowe moduły filtrujące. MAHLE Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy MAHLE. W Polsce MAHLE posiada zakłady produkcyjne w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. W Ostrowie Wlkp. znajduje się ponadto Centrum Badań i Rozwoju, a we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 bekuplast S.A.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
YETICO S.A.