Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Przed kilkoma dniami burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik poinformował, że w pobliskiej miejscowości Wiechlice rozpoczęto budowę fabryki azjatyckiego inwestora z branży motoryzacyjnej.

Teraz ujawniono, że jest nim MINTH Group. Firma została założona w 1992 roku przez tajwański menadżera Jong-Hwa China a od końca 2005 r. jest notowana na giełdzie w Hongkongu. W 2007 roku firma rozpoczęła międzynarodową ekspansję dokonując akwizycji w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Minth Group ma 50 zakładów w Azji, Europie i Ameryce Płn., zatrudniając ponad 18 tys. osób. W zakładach Minth Group produkowane są komponenty z tworzyw sztucznych oraz z metalu. Centrala firmy znajduje się w Chinach.

W Europie dostawca działa w Niemczech, Czechach, Wlk. Brytanii i w Serbii. W marcu tego roku MINTH Group otworzył swoją piątą fabrykę w Serbii, inwestując w tym kraju łącznie 500 mln euro i tworząc 3 tys. miejsc pracy. W lipcu azjatycka firma podpisała porozumienie z Renault w sprawie utworzenia spółki joint venture. W zakładzie w Ruitz w Renault ElectriCity będą produkowane obudowy do akumulatorów litowo-jonowych i dostarczane do fabryk w Douai i Maubeuge,

Zakład w Wiechlicach powstaje na terenie poradzieckiego bazy wojskowej. W pierwszej fazie ma powstać fabryka o powierzchni ponad 50 tys. m2. Inwestycja w wysokości 80 mln euro będzie realizowana przez spółkę Mignen Sp. z o.o. Jej jedynym udziałowcem jest siostrzana spółka z Czech - Mignen CR s.r.o.

W Mignen Sp. z o.o. będą produkowane obudowy do baterii litowo-jonowych montowanych w podwoziach samochodów elektrycznych oraz elementy dekoracyjne (części karoserii i bagażnika). Uruchomienie produkcji nastąpi w przyszłym roku. Wytwarzane komponenty trafią do aut marek Mercedes, Tesla i Renault.

Uroczyste wkopanie kamienia węgielnego będzie miało miejsce już w najbliższy piątek 23 września.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Kerafol Keramische Folien GmbH Co KG
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
SpecialTech