Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
W piątek 12 maja br. wszyscy pracownicy Motortech Polska w Charzynie na spotkaniu z kierownictwem firmy, które odbyło się poza siedzibą firmy ... otrzymali wypowiedzenia, poinformowały lokalne media.

Zakład, zatrudniający niespełna 90 osób, uległ natychmiastowej likwidacji. Na początku minionego tygodnia, jak donosi portal gk24.pl, trwało pakowanie i wywożenie wyposażenia fabryki, w której produkowane były części dla przemysłu motoryzacyjnego.

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu nie został poinformowany przez pracodawcę o planowanych zwolnieniach, co jest pogwałceniem ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

15 maja niemiecka spółka-matka opublikowała oficjalny komunikat, który nie jest już dostępny na jej stronie internetowej. Motortech GmbH poinformował, że od 1 czerwca br. przenosi całą swoją działalność operacyjną do nowej siedziby w Celle. Ze skutkiem natychmiastowym zaprzestał działalności w zakładzie w Polsce. Przeniesienie całej produkcji do Niemiec ma umożliwić firmie "optymalizację przepływu pracy i materiałów oraz procesów automatyzacji, co prowadzi do skrócenia czasu produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowego poziomu jakości, z którego słynie firma".

Spółka Motortech Polska została założona w 2007 roku a w Charzynie działała od 2011 roku.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

QualityHUB24
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.