Georg Utz (do 31 grudnia 2019)
Stokvis Tapes (do 8 styczeń 2020)
MotoSolutions do 27.11
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
VIA (do 31 grudnia 2019 r.)
MTM (do 10. stycznia 2020)
TUV SUD (do 30 listopada 2019 r.)
ITA do 31.01.2020
We wrześniu 2019 roku koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive zakończył ostatnią fazę tworzenia Europejskiego Centrum Technicznego firmy w Tychach.

Od 2016 roku jednostka prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów, od budowy prototypów, po badania na torze testowym. Obecnie pracuje w niej już ponad 200 inżynierów.

Firma poinformowała, że - wraz z powstałą przed trzema laty halą produkcyjno-magazynową - zainwestowała w nową infrastrukturę w Tychach już niemal 70 milionów złotych na przestrzeni trzech ostatnich lat i będzie wciąż zwiększać tę kwotę. W przypadku zakładu produkcyjnego będą to inwestycje w linie produkcyjne, natomiast w przypadku centrum technicznego - w kolejne urządzenia testowe.

Nexteer Automotive 2
Eksperci pracujący w Europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive są odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS. Ponadto w najbliższym czasie będą też uczestniczyli w projektach związanych z tworzeniem autonomicznych pojazdów, nad którymi firma pracuje już teraz wraz ze swoimi klientami głównie w centrali firmy w USA oraz w Niemczech. Na przestrzeni ostatnich trzech lat w ramach Europejskiego Centrum Technicznego powstał m.in. ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive (przy nowo otwartym torze testowym położonym obok zakładu), tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS zarówno pod kątem mechanicznym, jak i elektrycznym) oraz centrum tworzenia prototypów.

Od 2016 roku Nexteer zatrudnił ponad 150 inżynierów i nadal zwiększa tę liczbę. Są to zarówno młodzi absolwenci polskich uczelni, jak i uznani na rynku specjaliści różnorodnych dziedzin, między innymi: inżynierowie mechanicy, projektanci CAD/CAM, inżynierowie analiz FEM, projektanci systemów wbudowanych, programiści „embedded”, testerzy oprogramowania i funkcji, inżynierowie elektronicy i projektanci obwodów.

- Inżynierowie pracujący w naszym Centrum Technicznym mają unikatową możliwość projektowania i rozwijania najbardziej zaawansowanych typów systemów sterowniczych, które wyznaczają trendy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia setek milionów samochodów na świecie. Można stwierdzić, iż pracownicy centrów technicznych czy badawczo-rozwojowych to - nie tylko w branży motoryzacyjnej - elita skupiająca najlepszych specjalistów, którzy decydują o kształcie najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce tworzymy zespół, który wraz z naszymi klientami współtworzył będzie samochody przyszłości - mówi Ryszard Iskra, dyrektor ds. technicznych Nexteer Automotive Poland.

O Nexteer Automotive:

Nexteer Automotive (HK:1316) jest globalną firmą produkującą układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. Koncern jest notowany na giełdzie w Hong-Kongu. Dla ponad 50 klientów Nexteer Automotive pracuje sztab ponad 13 000 osób, wykonujących powierzone im zadania w 27 fabrykach, pięciu centrach inżynieryjnych, dziesięciu centrach obsługi klienta oraz trzech centrach testowych położonych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Wśród klientów Nexteer Automotive znajdują się m.in.: BMW, GM, Fiat, Ford, Toyota, Chrysler, PSA Peugeot Citroen oraz producenci z Indii, Chin oraz Ameryki Południowej.

O Nexteer Automotive Poland:

Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automotive, globalnej firmy produkującej układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. W Polsce znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Gliwicach oraz Tychach, zatrudniające łącznie ponad 1500 osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych.

Tyska fabryka Nexteer Automotive jest zarazem jednym z największych zakładów firmy na świecie pod względem zatrudnienia oraz wielkości produkcji.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Essentra Sp. z o. o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
System Barosz Gwimet Sp. z o. o.
Metalsprzęt.pl
GABEC