Georg Utz (do 31 grudnia 2019)
Stokvis Tapes (do 8 styczeń 2020)
MotoSolutions do 27.11
VIA (do 31 grudnia 2019 r.)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
MTM (do 10. stycznia 2020)
TUV SUD (do 30 listopada 2019 r.)
ITA do 31.01.2020
Nidec Motors & Actuators to pierwsza japońska firma, która zainwestowała w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Teraz otrzymuje decyzję o wsparciu na rozwój kolejnej inwestycji i deklaruje poniesienie kosztów w wysokości co najmniej 165 210 000 zł.
 
Obecna inwestycja Nidec Motors & Actuators, producenta silników elektrycznych, a także części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, wiąże się ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa. Pozwoli to na produkcję i sprzedaż najnowszej generacji silników bezszczotkowych do systemów ABS dla wiodących producentów samochodów. Planowane jest także zwiększenie produkcji podzespołów, które aktualnie kupowane są u zewnętrznych dostawców. Spółka zamierza również rozbudować dział zajmujący się pracami badawczo-rozwojowymi. Zakład produkcyjny Nidec Motors & Actuators znajduje się w Niepołomicach.

- Ta inwestycja cieszy nas także dlatego, że w czerwcu tego roku mieliśmy okazję odwiedzić główną siedzibę grupy Nidec w Japonii. W ramach misji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski wraz z Panem Marszałkiem Tomaszem Urynowiczem spotkaliśmy się z przedstawicielami zarządu firmy Nidec - podkreśla Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

- Nowa inwestycja Nidec Motors and Actuators przyczyni się istotnie do rozwoju gospodarczego naszego regionu - mówi Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego

Przypomnijmy, że japoński producent rozpoczął działalność w Polsce w 2006 r. przejmując część działalności od Valeo. Początkowo produkcja była prowadzona w Zielonkach koło Krakowa. Kolejnym krokiem prorozwojowym firmy było wybudowanie nowego zakładu w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. KPT wydał zezwolenie na tę inwestycję 7 kwietnia 2008 roku, a już rok później braliśmy udział w uroczystości otwarcia nowego zakładu. Pierwsze deklaracje spółki zakładały poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 56 mln zł oraz utworzenie 500 nowych miejsc pracy. Po 11 latach działalności, w Niepołomicach rzeczywiste nakłady wyniosły ponad 280 mln zł, a pracę znalazło tam około 600 osób.

- Warto także zauważyć niezwykle dynamiczny rozwój Grupy Nidec na rynku globalnym. Ta powołana przez charyzmatycznego lidera - Shigenobu Nagamori i jego trzech kolegów firma, obecnie zatrudnia 130 tys. osób w kilkudziesięciu krajach. Obecność tak znanej firmy o światowej renomie, stanowi ogromną korzyść dla gospodarki Małopolski nie tylko ze względu na wysokość nakładów inwestycyjnych oraz powstanie nowych miejsc pracy. Nie do przecenienia jest także efekt promocyjny oferty inwestycyjnej Małopolski wśród japońskich firm - dodaje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
Takoni Sp. z o.o.
Metalsprzęt.pl
Guhring sp. z o.o.
CNCArt Marek Fiołka
Wirthwein Polska Sp. z o.o.