Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Bielsko-Biała, Polska. Centrum Inżynieryjne ZF w Bielsku-Białej otwiera nowe biuro o powierzchni 1 400 m2 w budynku BB Park przy ul. Towarowej 2 w Bielsku-Białej.

Znajdzie się w nim 100 nowych stanowisk pracy dla inżynierów.

„Rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility)” – powiedział Dariusz Walica, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Steering Systems Poland w Bielsku-Białej. W nowym biurowcu BB Park pracować będą inżynierowie ZF odpowiedzialni za obszary aplikacji, systemów, oprogramowania oraz design.

„Rozwój naszego Centrum potwierdza rosnące znaczenie bielskiego ośrodka w koncernie ZF. Od momentu otwarcia Centrum w 2015 roku, nieustannie rośniemy i obecnie należymy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. Coraz więcej funkcji globalnych jest zlokalizowanych u nas. Od roku też systematycznie budujemy stanowiska aplikacyjne, co w przyszłości pozwoli naszym inżynierom zarządzać całościowo projektami realizowanymi dla globalnych klientów” – dodał Dariusz Walica.

Dobra pozycja lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Bielsko-Biała, wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra.

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy. „Ściśle współpracujemy z uczelniami technicznymi na Śląsku i w całej Polsce, ponieważ polscy absolwenci są jednym z naszych najważniejszych atutów” – podkreśla Dariusz Walica.

Centrum Inżynieryjne w Bielsku-Białej to dziewiąty w skali światowej ośrodek tego typu w dywizji ZF Active Safety. Koncentruje się na projektowaniu systemów mechatronicznych, oprogramowania, wytwarzaniu prototypów oraz przeprowadzaniu testów oraz walidacji akustycznych, mechanicznych i oprogramowania dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS). Centrum zatrudnia aktualnie ok. 200 osób na stanowiskach: Inżynierów, Programistów, Specjalistów oraz Project Managerów i realizuje projekty dla największych producentów samochodów, takich jak Daimler, Hyundai, VW czy Fiat.

Grupa ZF w Polsce posiada ponadto centra inżynieryjne w Częstochowie i Łodzi, w których odbywa się projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa.

Aby ugruntować swoją pozycję lidera w dziedzinie technologii motoryzacji, firma ZF nieustannie zwiększa inwestycje w badania i rozwój (R&D) na całym świecie. W 2019 roku ZF wydała łącznie 2,7 mld euro (22018: 2,5 mld euro) na badania i rozwój, co odpowiada wskaźnikowi kosztów badań i rozwoju na poziomie 7,3%.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
Alucrom Sp. z o.o.
Kerafol Keramische Folien GmbH Co KG
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
STALMAX Sp. z o.o.