Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Mimo chwilowego wstrzymania produkcji w gliwickim zakładzie Groupe PSA, pracownikom nie brakuje motywacji, do podejmowania działań na rzecz walki z koronawirusem.

Fabryka pomaga na różne sposoby tym, którzy na co dzień bohatersko stawią czoła epidemii.

Pracownicy gliwickiej fabryki, wraz z partnerską szkołą – Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, wyprodukowali do tej pory ponad tysiąc przyłbic ochronnych i nie zamierzają zwalniać tempa. Na terenie Śląska wyposażono w nie już kilkanaście szpitali, kilka placówek zdrowia, jednostek policji, dom seniora i ośrodek opiekuńczo-leczniczy. Przyłbice wytwarzane są od podstaw, przy pomocy drukarek 3D i ploterów laserowych. Ich największą zaletą jest to, że mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Dodatkowo drukarki zostały wykorzystane, by odpowiedzieć na prośbę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącząc siły z Politechniką Śląską, wydrukowano adaptery, dzięki którym w łatwy sposób można przekształcić maski do nurkowania w sprzęt ochronny. Taką przejściówkę wystarczy połączyć z filtrem medycznym, by maska mogła zabezpieczyć personel na oddziałach zakaźnych i pozwolić na bezpieczną pracę z chorymi.

Sama produkcja sprzętów ochronnych to nie wszystko co zakład robi na rzecz walki z koronawirusem. Firma podzieliła się swoimi zasobami i oddała kilkaset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach. Podobnie postąpiło kilku pracowników, przekazując jednostkom medycznym własnoręcznie uszyte bawełniane maseczki, które również można już liczyć w setkach – dochodzi do 1000 sztuk.

Przed ogromnym wyzwaniem w obliczu epidemii, stanęła również oświata. W tempie błyskawicznym musiała przystosować się do zdalnego nauczania, co nieraz utrudniają możliwości techniczne. Dlatego gliwicki zakład przekaże prawie sto komputerów, które zostaną rozdystrybuowane we współpracy z gliwickim naczelnikiem oświaty i Gliwickim Centrum Edukacyjnym, do najbardziej potrzebujących szkół. Takie wsparcie ułatwi nauczenie i utrzymywanie kontaktu nauczycieli z uczniami w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Duże wsparcie okazuje cała Groupe PSA służbom medycznym w Europie. Do tej pory przekazała szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 maseczek ochronnych, a jednostki medyczne organizują darowizny sprzętu medycznego dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie. Zapewniana jest też mobilność dla pracowników służby zdrowia poprzez dostarczanie pojazdów floty marki Free2Move w Paryżu, Madrycie i Lizbonie, oraz pojazdów marki Opel na terenie Francji. Udało się również uruchomić produkcję 10 000 respiratorów przez Gropue PSA i trzy francuskie firmy – Air Liquide Schneider Electric i Valeo.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

QualityHUB24
PW TYREX Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.