Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
EMTECH
W tym tygodniu do Sosnowca dotrze pierwszy z 14 zamówionych przez PKM Sosnowiec autobusów elektrycznych.

Nowe „elektryki” PKMu zadebiutują w nowym malowaniu, zgodnym z wytycznymi ZTM.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu zamówiło czternaście autobusów elektrycznych marki Solaris za 41 mln zł. Wśród nich pięć będzie przegubowych, (debiut tego typu pojazdów w barwach PKM-u), a dziewięć kolejnych 12-metrowych. Ostatni z 14 „elektryków” pojawi się w bazie PKM-u na przełomie sierpnia i września.

Oprócz autobusów umowa obejmuje montaż trzech ładowarek pantografowych oraz osiem ładowarek podobnych do tej, z której PKM korzysta w tej chwili przy ulicy Mościckiego. Każdy z autobusów będzie wyposażony w kilka kamer monitoringu, klimatyzację, ładowarki USB, wi-fi, a także system zliczania pasażerów, elektroniczne tablice informacyjne i zapowiedzi głosowe. Nowością w pojazdach PKM Sosnowiec będzie inny kolor obicia miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz dzieci z opiekunami.

PKM Sosnowiec, jako pierwsza firma w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii już od kwietnia 2018 roku korzysta z trzech 12-metrowych elektrycznych autobusów firmy Solaris Bus & Coach kupionych za ponad 7,6 mln zł. Autobusy przejechały setki tysięcy kilometrów, a jesienią w sumie będzie to już milion kilometrów. - Gdy pierwszy z naszych autobusów pokonał barierę 100 tysięcy kilometrów mówiłem, że wykorzystujemy je przez 7 dni w tygodniu, po około 21 godzin. Nic się nie zmieniło, nadal są w niemal ciągłej eksploatacji. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni - podkreśla Piotr Drabek, dyrektor techniczny PKM Sosnowiec.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Coko-Werk Polska Sp. z o.o.
Automationstechnik Sp. z o.o.
Sirit Poland Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.
TM LagerTechnik