Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
O 200 zł brutto wzrosły od 1 lipca wynagrodzenia zasadnicze większości pracowników dwóch sosnowieckich spółek należących do Grupy Prima - Prima Sosnowiec Advanced Plastic Technologies i Prima Complex Plastic System.

Kolejna podwyżka w tej samej wysokości wejdzie w życie w październiku.

- Negocjacje trwały kilka tygodni. Dość szybko doszliśmy do porozumienia. Zgodnie z zapisami porozumienia stawki godzinowe wraz z premią wzrosną w dwóch transzach, w lipcu i w październiku, łącznie o 2,46 zł brutto, czyli w sumie o ok. 400 zł brutto - mówi Agnieszka Marcińska, przewodnicząca organizacji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” zrzeszającej pracowników spółek: Prima Sosnowiec Advanced Plastic Technologies i Prima Complex Plastic System. Ponadto związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że w grudniu z okazji świąt Bożego Narodzenia pracownikom wypłacona zostanie premia wynosząca 2200 zł brutto.

Po lipcowej transzy podwyżki najniższa stawka godzinowa w spółkach Grupy Primy wraz z premią wynosi ponad 33 zł brutto, czyli o przeszło 5 zł więcej od minimalnej stawki godzinowej.

Zapisami porozumienia płacowego objęte zostały osoby wynagradzane w systemie godzinowym. To blisko 600 osób, czyli zdecydowana większość pracowników obydwu spółek. Są to pracownicy produkcyjni, magazynu, narzędziowni i utrzymania ruchu.

Spółki Prima Sosnowiec Advanced Plastic Technologies i Prima Complex Plastic System należą do włoskiego koncernu działającego w branży motoryzacyjnej. Zajmują się produkcją plastikowych komponentów do samochodów. Łącznie oba zakłady zatrudniają blisko 750 osób.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
BARIBAL Group
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
QualityHUB24
YETICO S.A.