Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
Grafe (do 17.12.2020)
VIA (do 31.12.2020)
Solar (do 25 czerwca2021)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
21 sierpnia br. w Warszawie odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Opla Corsy. W nowej gamie silnikowej Corsy znalazły się silniki: 1,2 turbo benzynowy, 1,5 diesel oraz silnik elektryczny e136 KM.


Wszystkie opcje napędu cechują się umiarkowanym zużyciem paliwa lub energii oraz wzorcowo niskimi wartościami emisji, która w przypadku Corsy‑e jest zerowa.

Silnik elektryczny z automatycznym reduktorem zasila zespół akumulatorów o pojemności energetycznej 50 kWh składający się z 216 ogniw 125Ah (18 modułów po 12 ogniw). Zasięg samochodu do 330 km, ładowanie do 80 proc. w 30 min.

Nowa Corsa to samochód zaprojektowany od podstaw w niemieckim Rüsselsheim.

Z ogólnym sportowym wrażeniem współgra obniżona masa (najlżejsza Corsa waży niespełna tonę) oraz nisko osadzony fotel kierowcy. Samochód wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego i biernego, a inżynierowie Opla dopracowali zawieszenie i układ kierowniczy. W nowej Corsie Opel oferuje technologie i systemy wspomagające, które klienci znają tylko z pojazdów wyższych klas. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które firma Opel po raz pierwszy udostępnia w segmencie popularnych małych samochodów. Pozostałe innowacyjne rozwiązania w Corsie to między innymi system czujników Flank Guard, 180‑stopniowa panoramiczna tylna kamera i asystent automatycznego parkowania, a także alarm przedkolizyjny z funkcjami automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, inteligentny tempomat i asystent utrzymania pasa ruchu.

Oferta rozwiązań multimedialnych w nowej Corsie obejmuje systemy od Multimedia Radio i Multimedia Navi z 7‑calowym kolorowym ekranem dotykowym po flagowy Multimedia Navi Pro z 10‑calowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości oraz w pełni cyfrowy kokpit w Corsie‑e. Ponadto w Corsie jako opcja dostępna jest nowa usługa telematyczna „Opel Connect” obejmująca nawigację online, bezpośrednie połączenie z operatorem pomocy drogowej, system wzywania pomocy w sytuacjach awaryjnych oraz wiele innych funkcji.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 Trojan Manufacturing Ltd.
GABEC
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company