Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
VIA (do 31.12.2020)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Sektor motoryzacyjny to druga największa gałąź polskiej gospodarki. W tej branży pracuje ok. 260-270 tys. osób. A wartość eksportu wynosi 26 mld euro.


Zauważalne są zmiany zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Polska jest jednym z krajów w Europie Środkowo-Wschodniej w której dynamicznie rozwijana jest produkcja samochodów użytkowych. Wkrótce do grona producentów pojazdów LCV, reprezentowanych przez zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni, dołączy zakład PSA w Gliwicach. A już za kilka lat w Polsce będzie produkowanych 350-400 tys. pojazdów użytkowych (więcej niż aut osobowych).
psa plant in progress gliwice
W zakresie elektromobilności jesteśmy jednym z dwóch liderów (obok Węgier) pod względem projektów inwestycyjnych. Inwestycja realizowana przez LG Chem w Kobierzycach przyciąga wielu dostawców zarówno z Azji (SK Innovation, Starion, Mitsui High-tech, LS Cable & System i inni) oraz Europy (Unimore). Tego typu inwestycje będą wiodącymi w sektorze motoryzacyjnym - w naszym kraju - w najbliższych latach.

O zachodzących zmianach i wyzwaniach stojących przed naszą branżą będziemy dyskutować podczas nadchodzącego 10. Forum MotoSolutions - best practices w przemyśle motoryzacyjnym, które odbędzie się 28 i 29 listopada br. w Krakowie.

Wśród naszych prelegentów są m.in.:
ocksen s    Innowacyjnie ku przyszłości - Volkswagen Poznań, fabryka
   samochodów użytkowych

   Jens Ocksen, Prezes Zarządu
   Volkswagen Poznań Sp. z o.o. 
delag    Transformacja profilu produkcji w Gliwicach - od linii modelowej
   Opla Astra do dużych pojazdów dostawczych Groupe PSA

   Mariusz Deląg, Industrial Master Plan Manager
   Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o.
chang    Przyszłość elektromobilności i baterii samochodowych
   Seungse Chang, Prezes Zarządu
   LG Chem Wroclaw Energy Sp. z o.o.

- Program Forum obejmuje obecne ponad dwadzieścia wystąpień - mówi Rafał Orłowski, Partner w AutomotiveSuppliers.pl - Wkrótce poinformujemy o kolejnych prezentacjach dotyczących światowych koncernów motoryzacyjnych. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w listopadowym wydarzeniu.

Forum MotoSolutions to jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2018 roku gościliśmy blisko 250 przedstawicieli branży z kraju i zagranicy.

Bliższe informacje o nadchodzącym Forum są dostępne na www.motosolutions.pl
motosolutions 2019 partnerzy
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GABEC
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.