Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
18 listopada br. w Stalowej Woli w obecności m.in. premiera polskiego rządu została ogłoszona decyzja o lokalizacji w tym mieście inwestycji spółki SK nexilis, należącej do SKC Group.

Inwestycję koreańska firma zapowiedziała przed miesiącem choć rozmowy z Polską rozpoczęły przed rokiem. Projekt w Polsce jest elementem ekspansji działalności tego dostawcy na rynek europejski.

W wydarzeniu w Stalowej Woli wziął udział premier Polski Mateusz Morawiecki, prezes SKC Lee Wan-jae, prezes SK Nexilis Kim Young-tae, Ambasasor Korei Południowej w Polsce Mira Sun, prezes PAIH Krzysztof Drynda oraz włodarze miasta.

SK nexilis zainwestuje 900 miliardów wonów (761 milionów dolarów) w fabrykę folii miedzianej. Folia wykorzystywana jest do produkcji akumulatorów litowo-jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych. - Polska jest bramą do rynku europejskiego, z konkurencyjną bazą produkcyjną i logistyczną - powiedział prezes SKC Lee Wan-jae.

Budowa zakładu SK nexilis ruszy w I połowie przyszłego roku. Inwestycja będzie realizowana na terenach objętych ustawą, tzw. Lex Izera. Uruchomienie produkcji folii miedzianej ma nastąpić do 2024 roku. Zakład ma mieć zdolność wytwarzania 50 tys. ton rocznie. Inwestycja w Stalowej Woli to nowe miejsca pracy w przemysle motoryzacyjnym. Koreański dostawca ma zatrudnić co najmniej 500 osób.

Dostawca powołał już na początku 2020 roku spółkę w Polsce - SK nexilis Poland Sp. z o.o.

Do SK Group należy ostatnio otwarta fabryka SK hi-tech battery materials Poland Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
MTM Mycie Przemysłowe Sp. z o.o.
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
Substance Analyst
ELTEK Poland Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.