Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Ostatnie tygodnie w sposób szczególny zapisały się w historii Solarisa. W maju z linii produkcyjnej wyjechał 25 000. autobus wyprodukowany w fabryce producenta. Jubileuszowym pojazdem okazał się Urbino 12 electric zbudowany dla floty ATM Milano. W tym samym czasie firma obchodziła 25. rocznicę premiery marki Urbino.

Dla swoich klientów firma Solaris wyprodukowała już 25 000 pojazdów. Autobusy z napędem wodorowym, elektrycznym, hybrydowym, CNG i spalinowym oraz trolejbusy jeżdżą w taborach przewoźników z ponad 850 miast w 32 krajach. Jubileuszowy Solaris to 12-metrowy Urbino electric w barwach przewoźnika z Mediolanu ATM. Współpraca z włoskim operatorem trwa już 10 lat, podczas których producent dostarczył do Mediolanu 450 autobusów i trolejbusów.

Z każdym rokiem wyraźnie zmienia się miks produkcyjny w fabryce w Bolechowie. W ubiegłym roku udział w sprzedaży i produkcji pojazdów nisko- i zeroemisyjnych przekroczył 80%. Dane te stanowią doskonałe odzwierciedlenie tempa zmian w transporcie publicznym w całej Europie. - Posiadając doświadczenie produkcji 25 tysięcy pojazdów komunikacji miejskiej, służymy wiedzą, zaangażowaniem i wsparciem jak nikt inny. Jednocześnie z uwagą obserwujemy, że elektryfikacja transportu miejskiego zdecydowanie przyspiesza. Nasza firma sukcesywnie rozbudowuje swoje zasoby produkcyjne o kolejne hale i stanowiska dedykowane autobusom elektrycznym i wodorowym. Od dawna doskonalimy nasze rozwiązania bezemisyjne i jesteśmy gotowi na te zmiany mówi Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach.

Pod koniec maja wypadała również inna, szczególna okazja: XXV rocznica premiery marki Urbino. Pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino został zaprezentowany przed publicznością 26 maja 1999 roku, na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Dziś Solaris Urbino to doskonale rozpoznawana wśród kierowców i pasażerów marka w całej Europie. - Dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu, Solaris Urbino to dziś synonim nowoczesnego oblicza transportu publicznego. Póki co – w Europie, ale intensywnie pracujemy nad tym, aby walory naszej marki mogli już wkrótce docenić również przewoźnicy z Ameryki Północnej - podkreślił Mateusz Figaszewski.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Impel Group
TIMRET Sp. z o.o.
GREG-PLAST
Pol-Technology Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
MESH Works Inc.