Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
50 przegubowych autobusów elektrycznych o długości 18 metrów dostarczy firma Solaris Bus&Coach SA. To oferta tego producenta zwyciężyła w przetargu ogłoszonym przez MPK SA w Krakowie.

Za realizację tego kontraktu wraz z urządzeniami ładującymi plug-in dla każdego pojazdu zaproponowała kwotę 165 435 000 zł brutto.

Przed podpisaniem umowy, decyzja MPK SA o wyborze oferty Solarisa musi się jeszcze uprawomocnić. Dokumentacja przetargowa trafi także do kontroli uprzedniej do Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Po realizacji tego kontraktu mieszkańcy Krakowa będą podróżować prawie 80 elektrycznymi autobusami. MPK SA ma także cały czas ważne porozumie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dostawę do 161 nowych elektryków.

Warto podkreślić, że zakup 50 przegubowych autobusów elektrycznych dla Krakowa znalazł się już na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków unijnych. Złożony przez MPK wniosek spełnił wymagane przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych kryteria oceny i uzyskał odpowiednią liczbę punktów, dzięki czemu MPK zyska ok. 110 mln zł dotacji UE na sfinansowanie tej inwestycji.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PID-MILL Piotr Dydio
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
ARRK Shapers Polska Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
TM LagerTechnik