Stokvis Tapes
VIA
W najnowszym wydaniu kwartalnika AutomotiveSuppliers.pl review opublikowaliśmy wywiad z p. Markiem Ryczko, General Managerem w BorgWarner Poland Sp z o.o. i laureatem Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego.

Z BorgWarner jest Pan związany od blisko 15 lat ? Jakie wydarzenie z tego okresu było dla Pana najważniejsze?

Te 15 lat zleciało bardzo szybko. Z początkowego okresu pamiętam super doświadczenie uczestniczenia w projekcie greenfield, gdzie mały ale ambitny zespół pasjonatów tworzył podwaliny dzisiejszej pozycji BorgWarner Inc. w Polsce. Początkowo był to dość mały zakład około 5 tys. m2 i 100 pracowników. Dziś wygląda to troszeczkę inaczej.
Był to naprawdę interesujący czas, polecam uczestnictwo w tego typu projektach.

Jak skrzyżowała Pana droga zawodowa z tym amerykańskim koncernem?

W młodym wieku i w czasie studiów myślałem, że zostanę finansistą (śmiech). Nawet przez pewien czas pracowałem w biurze doradztwa podatkowego. Do branży motoryzacyjnej trafiłem trochę przed przypadek w 2000 roku. Od razu spodobała mi się dynamika tego przemysłu, kontakt z technologią, działanie na rynku międzynarodowym. W 2008 roku zachęcony przed firmę rekrutacyjną oraz kierowany chęcią uczestniczenia w wspomnianym projekcie greenfield dołączyłem do grona pracowników BorgWarner. W tamtym czasie nie zakładałem, że spędzę tutaj 15 lat.
automotivesuppliers pl review 58 Jak w ciągu tych kilkunastu ostatnich lat rozwinęła się działalność BorgWarner w Polsce?

Polska jest obecnie jedną z ważniejszych lokalizacji firmy BorgWarner Inc., w Europie. Zatrudniamy ponad 4 000 osób, mamy ulokowanych pięć dywizji biznesowych i nadal jesteśmy w fazie rozwoju. Prowadzimy nie tylko działalność produkcyjną lecz również R&D. Nasze centrum R&D w Rzeszowie istnieje od 2012 roku i obecnie pracuje w nim 170 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Tak więc struktura naszego Campusu poza produkcją seryjną pozwala na dalszy rozwój produktów „combustion” jak również podejmowania działań na rzecz rozwoju e- produktów.

Rozwój BorgWarner w Polsce jest w dużej mierze konsekwencją wysokiej jakości pracy lokalnego zespołu. Każdego dnia udowadniamy, że Polska jest dobrą lokalizacją na prowadzenie biznesu. Wysokie kompetencje, zaangażowanie i osiąganie dobrych, często ponadprzeciętnych rezultatów jest naszą wizytówką.

Pełna wersja wywiadu jest dostępna w kwartalniku AutomotiveSuppliers.pl review 3/2022.

automotivesuppliers pl review 58 Pobierz kwartalnik

Archiwalne wydania „AutomotiveSuppliers.pl review” są dostępne bezpłatnie w serwisie AutomotiveSuppliers.pl (dla subskrybentów).
0
Udostępniono
baza dostawcow
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Etisoft Sp. z o.o.
MD Polonia Sp. z o.o.
GABEC
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.