GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa UOKiK, że w samochodach marki Toyota, modele: Avensis, Auris, Corolla i RAV4, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, Turcji i Japonii od 02.03.2015 r. do 04.05.2018 r., może dojść do wewnętrznego wycieku płynu chłodzącego w chłodnicy Układu Recyrkulacji Spalin (chłodnicy EGR).

Może to spowodować mieszanie się płynu chłodzącego z sadzą, co w połączeniu z wysoką temperaturą jaka panuje w module EGR, może doprowadzić do wytworzenia się tlących nagarów w chłodnicy EGR oraz kolektorze dolotowym, skutkując uszkodzeniami termicznymi w układzie dolotowym. Wystąpienie takiej sytuacji powoduje spadek mocy silnika i zapalenie się lampki kontrolnej sygnalizującej awarię, ale także stopienie kolektora dolotowego lub powstania pożaru.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 7 045 samochodów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany chłodnicy układu EGR. Podczas wymiany sprawdzony zostanie również stan kolektora dolotowego. W zależności od wyniku weryfikacji konieczna może okazać się jego wymiana.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Myzer Sp. z o.o.
FABER CNC
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.