1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
CABKA
VIA
robohakaton
Sigfox
Gotec
Valmet Automotive podpisał kontrakty na dostawę wyłącznie energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych w fabryce akumulatorów w Salo (Finlandia), zakładzie w Żarach zajmującym się produkcją systemów dachowych i kinematycznych oraz powiązanym z nim centrum technologicznym w Osnabrück (Niemcy).

Zmniejszy to emisje CO2 z fabryk o ponad 50%. We wszystkich trzech lokalizacjach wciąż będą prowadzone działania na rzecz neutralności emisyjnej.

Valmet Automotive jest zaangażowany we wspieranie zrównoważonego rozwoju i realizację celów paryskiego porozumienia klimatycznego. Od 2019 r. emisja CO2 w fabryce samochodów w Uusikaupunki (Finlandia) została zmniejszona o 70%, a wraz z przebudową zasilania w Salo i Żarach wszystkie zakłady produkcyjne Valmet Automotive przestawiły się na energię elektryczną wolną od paliw kopalnych.

W Finlandii fabryka akumulatorów w Salo wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną wolną od paliw kopalnych, wytwarzaną przez wiatr. Zakład przygotowuje się również do przejścia na ogrzewanie miejskie produkowane przez ekoelektrownię, dzięki czemu o połowę zmniejszy emisję CO2 z ogrzewania. Ponadto planuje wprowadzić oświetlenie LED. Rozważane są dalsze środki mające na celu zmniejszenie zużycia energii.

- W Salo nowy kontrakt na dostawę energii elektrycznej stanowi dla Valmet Automotive ważny krok w kierunku produkcji akumulatorów neutralnych pod względem emisji CO2. Zrównoważony rozwój jest punktem wyjścia dla wszystkich fabryk akumulatorów Valmet Automotive, dzięki czemu możemy wspierać naszych klientów w drodze do neutralności emisyjnej - mówi Jyrki Nurmi, SVP EV Systems.

Linia biznesowa Roof & Kinematics firmy Valmet Automotive wykorzystuje obecnie wyłącznie energię elektryczną wolną od paliw kopalnych, ponieważ zarówno lokalizacja w Żarach, jak i w Osnabrück korzysta z energii elektrycznej wytwarzanej przez wiatr, energię słoneczną i wodną. Dodatkowo energia cieplna dla żarskiego zakładu produkowana jest z gazu ziemnego. Wykorzystanie zielonej energii zmniejszyło emisję CO2 około 75% od 2020 roku.

- Valmet Automotive należy do pionierów zrównoważonego rozwoju w Polsce. W ciągu roku nie tylko szybko ograniczyliśmy emisję CO2 z naszej produkcji w zakładzie w Żarach, lecz także znacznie zwiększyliśmy wskaźnik recyklingu tkanin - mówi Remigiusz Grześkowiak, SVP Roof & Kinematic Systems.

Emisje dwutlenku węgla z zakładów w Salo, Żarach i Osnabrück są obecnie redukowane dzięki wykorzystaniu odnawialnych, alternatywnych źródeł w produkcji energii elektrycznej, poprawie efektywności energetycznej i zmniejszeniu zużycia energii. Kolejnym ważnym krokiem w kierunku neutralności pod względem emisji CO2 we wszystkich trzech lokalizacjach jest przekształcenie systemów grzewczych na odnawialne źródła energii.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stansefabrikken Automotive
IPS Europe Sp. z o.o.
Craemer GmbH
item Polska Sp. z o. o.
LINEX Sp. z o.o.
YETICO S.A.