Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
sse Plan rozwoju strefy wałbrzyskiej przewiduje zwiększenie jej terenu w celu tworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju nowych inwestycji m.in. na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego w celu uzyskania efektu zrównoważonego wpływu strefy na obszary będące w zasięgu jej działania.
 
Objęcie nowych terenów instrumentem sse zwiększa szanse realizacji nowych inwestycji, a tym samym rozwoju eksportu i innowacyjnych dziedzin gospodarki oraz redukcji poziomu bezrobocia, a w konsekwencji sprzyja rozwojowi społeczno-gospodarczemu regionu właściwego dla niniejszej zmiany granic.

Potrzebę włączenia do strefy terenów w mieście Nowa Ruda oraz w gminach Kobierzyce, Kościan, Syców i Jaworzyna Śląska zgłosił zarządzający wałbrzyską sse, do którego wnioski złożyły władze tych gmin. Propozycja zmiany granic strefy została pozytywnie zaopiniowana przez zarząd województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Właściwe rady miast i gmin w stosownych uchwałach wyraziły zgodę na włączenie terenów do strefy. Projekt zakłada również wyłączenie ze strefy terenów w miastach: Wałbrzych, Opole i Prudnik. W projekcie uwzględniono też fakt przyłączenia z dniem 1 stycznia 2017 r. terenów w Karczowie do miasta Opole poprzez likwidację Podstrefy Dąbrowa i przypisanie tych terenów do Podstrefy Opole.
 
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej przewiduje:
  • włączenie w granice strefy gruntów o łącznej powierzchni 103,5329 ha,
  • wyłączenie ze strefy gruntów o powierzchni 9,2578 ha,
  • przypisanie terenów Podstrefy Dąbrowa do Podstrefy Opole.

W wyniku wyżej wymienionych zmian powierzchnia wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej zwiększy się o 94,2751 ha i wyniesie 3 868,8212 ha.

0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
RABUGINO Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
FABER CNC