Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Dzięki staraniom związkowców z „Solidarności” stawki zasadnicze pracowników produkcyjnych zatrudnionych w spółce Grammer Automotive Polska w Sosnowcu wzrosną w tym roku w sumie o 500 zł brutto.

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez związkowców i pracodawcę w połowie marca. Zgodnie z zapisami dokumentu, w kwietniu stawki zasadnicze pracowników bezpośrednio produkcyjnych zostaną podwyższone o 400 zł, w lipcu wzrosną o kolejne 100 zł.

Przedstawiciele „Solidarności” wynegocjowali również podwyższenie stawek zasadniczych w grupie tzw. pracowników pośrednio produkcyjnych, czyli m.in brygadzistów i kierowników, którym zagwarantowano łącznie 300 zł brutto. Ponadto mogą oni otrzymać podwyżki indywidualne. O ich wysokości zdecydują przełożeni, ale nie może to być więcej niż 200 zł brutto. Ponadto związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że osoby, które przepracowały w firmie co najmniej 9 lat, będą otrzymywały dodatek stażowy w wysokości 250 zł brutto.

Grammer Automotive Polska produkuje elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład zatrudnia ponad 300 osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gergonne Polska  Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Galwanizer Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
GABEC
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.