Stokvis Tapes
VIA
Podsumowując uzyskane wyniki finansowe pierwszego kwartału 2019/2020 r. Grupa Kapitałowa IZOBLOK osiągnęła skonsolidowane przychodzy z działalności operacyjnej w kwocie 50.131 tys. zł, o 6,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku obrotowego 2018/2019.

Grupa po pierwszym kwartale 2019/2020 wypracowała zysk operacyjny w wysokości 1.850 tys. zł czyli o 27, 5 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2018/2019, natomiast wskaźnik EBITDA w raportowanym okresie wyniósł 6.878 tys. zł i był niższy o 8 proc. od EBITDA za 1Q 2018/2019.

- Wyniki I kwartału są zgodne z naszymi przewidywaniami. Z lekkim niepokojem obserwujemy spadek koniunktury na rynku niemieckim. Przyglądamy się sytuacji, aby w każdej chwili móc zareagować odpowiednimi działaniami - mówi Przemysław Skrzydlak, Prezes IZOBLOK SA

Grupa Kapitałowa IZOBLOK specjalizuje się w zaawansowanym technologicznie przetwarzaniu spienionych tworzyw sztucznych (EPP) i produkcji elementów z EPP pełniących funkcje konstrukcyjne lub ochronne w przemyśle motoryzacyjnym i branży logistycznej. Grupa IZOBLOK zajmuje pierwszą pozycję w Europie wśród producentów elementów z EPP (polipropylen spieniony) dla branży motoryzacyjnej z udziałem rynkowym na poziomie 25 proc

IZOBLOK pracuje dla czołowych międzynarodowych marek zarówno z grupy OEM (tj. Ford, Volkswagen, BMW, Jaguar Land Rover, Hyundai), jak i TIER (Adient, HP Pelzer, YanFeng Automotive, Lear, Faurecia).

Rocznie w 4 zakładach (3 w Polsce i 1 w Niemczech) produkowanych jest ponad 28 mln sztuk elementów z EPP, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego i branży logistycznej.

JLRQ nagroda 2012

0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MD Polonia Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
SAMES Sp. z o.o.
GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.