Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Kolejne firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym na terenie Górnego Śląska, zgłosiły zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, poinformował "Dziennik Zachodni".

Zarówno MA Polska S.A. (dostawca elementów karoserii) jak i BCUBE Poland Logistics działają w Tychach. Pierwsza z nich zgłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które obejmą 250 pracowników, a druga - 120 osób. Wypowiedzenia mają zostać wręczone pracownikom do końca I półrocza tego roku.

- Dwie spółki zgłosiły w urzędzie zamiar rozwiązania stosunku pracy z pracownikami. Jako przyczynę zwolnień podały obniżenie programów produkcyjnych, w związku z zakończeniem produkcji modeli z segmentu A. Chodzi tu o produkcję samochodów marki FIAT 500 i Lancia - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Dorota Otok, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach.

To kolejni dostawcy, który przeprowadzają redukcję zatrudnienia. W lutym br. o zamiarze zwolnienia około 140 osób poinformowała spółka Marelli Bielsko-Biała. I w tym przypadku zamiar przeprowadzenia zwolnien grupowych motywowano zakończeniem produkcji aut segmentu A w fabryce w Tychach.

Przypomnijmy, że trwa wygaszanie produkcji w fabryce silników FCA Poland, która z początkiem tego roku została postawiona w stan likwidacji.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Alucrom Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Bodycote Polska Sp. z o.o.