1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
CABKA
VIA
Sigfox
Gotec
baza dostawcow
Aptiv PLC, globalna firma technologiczna tworząca bardziej bezpieczną, ekologiczną i lepiej skomunikowaną mobilność, ogłosiła dziś przejęcie od TPG firmy Wind River, wiodącego dostawcy inteligentnego oprogramowania brzegowego [typu edge - czyli warstwy pośredniej między chmurą a urządzeniami IoT] za 4,3 mld USD w gotówce.

Wind River jest światowym liderem w dostarczaniu oprogramowania dla inteligentnego Edge Computing. Wykorzystywane na ponad dwóch miliardach urządzeń brzegowych u ponad 1700 klientów na całym świecie, oprogramowanie Wind River umożliwia bezpieczne opracowywanie, wdrażanie, eksploatację i serwisowanie krytycznych systemów inteligentnych. Oferta oprogramowania typu edge-to-cloud obejmuje rynek lotniczy i obronny, telekomunikacyjny, przemysłowy i motoryzacyjny, a jego podstawą jest Wind River Studio - wszechstronna platforma oprogramowania inteligentnych systemów domyślnie wspierających rozwiązania chmurowe, która umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia produktu. W 2021 roku przychody firmy Wind River wyniosły prawie 400 milionów dolarów.

„Branża motoryzacyjna przechodzi największą transformację od ponad wieku, ponieważ połączone i definiowane przez oprogramowanie pojazdy stają się kluczowymi elementami inteligentnego ekosystemu” – powiedział Kevin Clark, prezes i dyrektor generalny Aptiv. „Pełne wykorzystanie tej szansy wymaga kompleksowych rozwiązań, które umożliwiają szybsze opracowywanie oprogramowania, bezproblemowe wdrażanie i optymalizację w całym cyklu życia pojazdu dzięki wykorzystaniu danych. Te same potrzeby napędzają rozwój inteligentnych rozwiązań brzegowych na wielu rynkach. Dzięki Aptiv oraz synergicznym technologiom Wind River i dekadom doświadczenia w dostarczaniu systemów krytycznych dla bezpieczeństwa, przyspieszymy tę podróż do przyszłości przemysłu motoryzacyjnego zdefiniowanej przez oprogramowanie. Ponadto jesteśmy zaangażowani w dalsze wzmacnianie konkurencyjnej pozycji Wind River w wielu branżach. Z niecierpliwością czekamy na powitanie światowej klasy zespołu Wind River w rodzinie Aptiv, ponieważ nadal rozwijamy bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny i bardziej połączony świat”.

„Wind River ugruntowało swoją pozycję światowego lidera inteligentnego oprogramowania brzegowego działającego w chmurze, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności” - powiedział Kevin Dallas, prezes i dyrektor generalny Wind River. „Połączenie wiodącego w branży oprogramowania, bazy klientów i talentów firmy Wind River z technologiami, globalnymi zasobami i skalą firmy Aptiv zrealizuje naszą wizję nowej gospodarki opartej na IoT, sztucznej inteligencji, etc. (Machine Economy). Wspólnie przyspieszymy cyfrową transformację naszych klientów w różnych branżach dzięki najlepszym w swojej klasie inteligentnym oprogramowaniom systemowym. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Aptiv, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zapewnić dalsze możliwości rozwoju naszym klientom i partnerom”.

„To był zaszczyt współpracować z Kevinem Dallasem i zespołem zarządzającym, aby przekształcić Wind River w lidera na rynku inteligentnych systemów”, powiedział Nehal Raj, partner współzarządzający i Art Heidrich, dyrektor TPG Capital. „Obsługiwane przez nich branże o krytycznym znaczeniu przechodzą cyfrową transformację w szybkim tempie i widzimy przed sobą znaczące możliwości. Firmy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania w zakresie oprogramowania, które pozwalają im wykorzystywać dane do podejmowania lepszych i szybszych decyzji. Z wielkim zaciekawieniem czekamy na to co Wind River i Aptiv osiągną wspólnie.”

Przejęcie pozwala firmie Aptiv realizować projekty dotyczące mobilności definiowanej przez oprogramowanie i rozwijać się w kolejnych wysoko rentownych branżach dzięki światowej klasy zespołowi Wind River i wiodącej platformie oprogramowania do inteligentnych systemów. Połączenie umożliwi wdrożenie wielu innowacji i aplikacji dla użytkowników końcowych, zwłaszcza gdy obliczenia i przetwarzanie danych zbliżają się do urządzeń brzegowych, a podłączone urządzenia, w tym pojazdy, zwiększają zarówno swoje możliwości i stopień skomplikowania. Aptiv połączy ofertę Wind River Studio z platformą SVA™ i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, aby rozszerzyć swoją pozycję w rozwiązaniach oprogramowania, zapewniając klientom z branży motoryzacyjnej szybszą i korzystniejszą kosztowo drogę do pełnej architektury oprogramowania pojazdu. Kierowana przez Kevina Dallasa firma Wind River będzie nadal działać jako samodzielna firma w ramach Aptiv w dziale Advanced Safety & User Experience.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
HQ Plastics
ELTEK Poland Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
GOTEC Polska Sp. z o.o.